ANKET WHATSAPP
Dünya Kadınlar Günü Şenliği Buluşması

MİAD KADIN KOLLARI DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE BİRARAYA GELDİ

Günseli Özen Ocakoğlu: “Size verilen hayatı ya telef edersiniz ya da iyi kullanırsınız”

MİAD Kadın Kollarının organize ettiği, Dünya Kadınlar Günü Buluşması 10 Mart 2011 Perşembe günü, Polat Renaiisance Otel’de gerçekleşti. Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanı Kadriye YÜKSEL’in kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutlamasının ardından sözü, Rota Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Günseli OCAKOĞLU’na bıraktı. OCAKOĞLU günün anlamına uygun, yaşadığı hikayeyi misafirler ile paylaştıktan sonra; kadın olarak verilen hayatın en iyi şekilde kullanılmasını dileyerek Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

“Eskiden büyüklerimiz ipek böceği beslerdi. Ben de küçükken ipekböceği beslemek istedim. Küçük bir kutuda kahverengi ipek böceği kozalarını eve getirdiğimde, heyecanla tırtıla dönüşecekleri günü beklemeye başladım. Baharla birlikte yuvarlak, kahverengi yavrular; çirkin, kara ve cılız tırtıla dönüştüler. Artık onları besleme sorumluluğumda başlamıştı. Anaçız ya, kadınız ya! Hiç doymadıklarını ve taşıdığım dut yapraklarını yediklerini hatırlıyorum. Ben nereden bilebilirdim ki; bu çirkin tırtıllar bir gün yaşamlarının en önemli gününde, yaşayacakları değişimle o çirkin görüntülerinden kurtulup, gökyüzüne uçacak, beyaz bir kelebek olacak. Günler geçtikçe tırtıllar ile aramda sorumlulukla karışık, duygusal bir bağ gelişmeye başladı. Kendime benzetmeye başlamıştım onları. Okuldan döndüğümde hemen yanlarına koşuyor, ne kadar büyüdüklerine bakıyor, yapraklarını kontrol ediyordum.

 

Artık iyice büyümüşlerdi. Renkleri beyaza dönüşmüş, vantuzları güçlenmişti. Yine bir sabah tırtıllara bakmaya gittiğimde; en irilerinden biri bir köşede beyaz ipeksi bir örtü ile kendini hapsetmeye başladı. Kozasının içine giriyordu. İpek böceğinin gönüllü kendini hapsedişi beni hayrete düşürmüştü. Uzunca bir süre kozasında kaldı ve unutuldu. Daha sonra böceğin; kozanın tepeden deldiğini, içeri hapsolurken verdiği gayreti çıkarken de verdiğini gördüm.  Sonunda başardı. Artık uçabilen beyaz bir kelebekti ve uçmak istiyordu. Ben hayret ve sevinçle kelebeğin heyecanına ortak oldum. Evin tavanına yakın yerde duruyordu. Bir süre sonra gücünün tükendiğini gördüm. Kanatları artık onu kaldırmıyordu. Kutuya koyduğumda kanatlarının birbinin üzerine yığıldı ve bir daha hiç kalkmadı. Benim ipek böceğim şanslıydı. Görevini ve ona vaat edilenleri yapmıştı.” Diyen Günseli OCAKOĞLU devam ediyor; “Hepimiz var olan bilgileri öğrenme, sentezleyerek kullanma, kendi adına faydaya dönüştürme hakkına sahibiz. İnsanoğlu kendi seçeneklerini belirleme hakkına sahiptir. Bazılarımız kozanın içinden çıkar, bazılarımız reddeder, bazılarımız ise çıkmakta geç kalır. Kısacası size verilen hayatı ya telef edersiniz ya da iyi kullanırsınız” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından, Ozon Terapi Uzmanı Dr. Mehmet ÖZTÜRK, bayanlara ozon terapi ile bilgiler aktardı ve misafirlerin sorularını yanıtladı. Sonrasında; okunan şiirler ve canlı müzik ile misafirler, sohbet edip keyifli vakit geçirme imkanı buldular.

 

Konuşmacılara kayısı takdimi ve Yürütme Kurulunun toplu çektirdiği fotoğraf ile toplantı sona erdi.

MİAD sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close