VAİZHAN İHRACAT PAZARLAMA VE TİC.AŞ.

 Muammer Şahin ve Vaizoğulları Şirketler Grubu, 1930 yılından itibaren gıda ve bakliyat ticareti ile faaliyet göstermektedir. Malatya'nın Polat kasabasının Doğanşehir ilçesinde kurucusu Vaiz Şahin tarafından ticari faaliyetlerine başlamıştır.

Şirketimiz, 1963 yılında İstanbul'a nakledilmiştir. 1978-1993 yılları arasında Muammer Şahin ve kardeşi Mahir Şahin ile birlikte, Mersin ve İstanbul’dan 15 yıl içerisinde 320 milyon dolarlık gıda ürünü ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmuşlardır. Bu nedenle Muammer Şahin ve Vaizoğulları Şirketler Grubu olarak 11 altın madalya ile birçok şilt, plaket gibi ödüllere layık görülmüştür. 

Şirketimizin birçok alanda faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için “Faaliyetlerimiz” bölümüne tıklayınız. 

Ayrıca şirketimiz, sosyal sorumluluk kapsamında toplumumuza eğitim konusunda büyük katkılarda bulunmuştur. Şirketimiz, Malatya’nın Doğanşehir İlçesine, 2 Meslek Lisesi, 3 Sekiz derslikli İlköğretim Okulu olmak üzere 5 okul kazandırmıştır. Bunların yanında yine Doğanşehir’e camii yapımıdna ve doğduğum Polat kasabasına, rahmetli Turgut Özal’ın da desteği ile uzun uğraşlar sonunda bir baraj yapılmasına katkıda bulundum. Şirketimizin üretim ve sosyal sorumluluk faaliyetleri devam etmektedir. 

Muammer Şahin, İstanbul Ticaret Odası’nda 27 yıllık Meclis Üyeliği, Komite Başkanlığı, İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar İhracatçılar Birliği’nde 25 yılık Başkanlık hizmetinin yanında, Türkiye İhracatçılar Birliği Meclisi’nin kuruluşunda 2 yıllık Başkan Vekilliği yapmış bulunmaktadır. 

Muammer Şahin, 1985 yılında kurulan Malatya Eğitim Vakfı’nın Kurucular Kurulu üyeliği, Yöneticisi ve Komite Başkanı olarak sosyal faaliyetlerine devam etmektedir. Tek ideali, Malatya Eğitim Vakfı’na İstanbul’da bir Üniversite kazandırmaktır. 

Kurucumuz Vaiz Şahin hakkında yönetim kurulu başkanımız Muammer Şahin tarafından kaleme alınmış olan "Babam" adlı kitabı okumak için.

  • Mail Gönder
  • 0212 519 00 64 - 520 49 99 - 527 60 60
  • Web Sitesi
  • İSTANBUL / FATİH
  • İMÇ 5. Blok No:5611 K:2 Unkapanı