MİAD Üyesi Ömer Yılmaz Ziyareti

MİAD 11. Dönem üye ziyaretlerinin ilki, 30 Nisan Çaşamba günü gerçekleştirildi. Timon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz ziyaret yaklaşık bir saat sürdü.

1977 yılında, küçük ve orta ölçekli ev, ofis eşyaları satışına başladıklarını söyleyen Ömer Yılmaz, bu işin ata mesleği olarak sürdürmektedir.

Ev tekstili, mutfak gereçleri, kozmetik, bakım ürünleri, kırtasiye, küçük el aletleri, bilgisayar çevre birimleri, ofis malzemeleri, oyuncak, hediyelik eşya ve iç giyim başlıklarında faaliyet gösteren firma, daha iyi hizmet verebilmek adına, 17 Ağustos 2013 yılında “TİMON Mega” ismiyle adıyla şu an ki yerlerine taşınmıştır.

İşlerin başında olmaları gerektiğini ifade eden Yılmaz, bundan dolayı sosyal çevreye istedikleri zamanı ayıramadıklarını vurguladı. Derneklerin ticaret ve insan kaynakları konusunda daha aktif olmaları gerektiğini savunan hemşehrimiz, bu konuda elinden gelen bir şey varsa yapabileceğini sözlerine ekledi.

Merhum Turgut Özal’ın açtığı değişim rüzgârı, tüm ülkede hissedildiği oranda Ömer Yılmaz ailesini de olumlu yönde etkilemiştir. Dönemin popüler konusu olan ithalatın ülkenin ufkunu açtığını söyleyen Yılmaz, İthalatın ardından önem kazanan perkanendecilik ve lojistikle birlikte kendilerine pazarda yer edindiklerini ifade etti .

TİMON A.Ş. İhracat faaliyeti bulunmamaktadır. İthalatının ise tamamına yakınını Çin’den karşılamaktadır.

Ömer Yılmaz'ın Üye Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Diğer Haberler