MİAD 15. Perşembe Buluşması

MİAD 15. Perşembe Buluşması Toplantısı 06 Aralık 2012 Perşembe Günü Gerçekleştirildi.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva: Malatya’ya Yeni Projelerle Bir Yatırım Yapın Bizde Destekleyelim.

MİAD 15. Perşembe Buluşması 06 Aralık Perşembe akşamı MİAD Dernek merkezinde düzenlendi. Malatya’nında dahil olduğu dört ili kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva ve Kalkınma Ajansı uzmanlarının sunum yaptığı toplantıya Malatya’da yatırım düşünen ya da halen yatırımı olup destek programlarından yararlanmak isteyen işadamları katıldı.

Katılımcıların tek tek söz alarak kendilerini tanıtmaları ile başlayan toplantı Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri’nin ajans hakkında bilgilendirme konuşması ile devam etti. Yeni kurulan bir kurum olduklarını ve bölge için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Altunyuva: “Üç yıllık bir geçmişimiz var. Kuruluşumuzun ilk yılında öncelikle bölge hakkında araştırma yaparak çalışmalarımıza başladık. Malatya için hazır doküman bulma sıkıntısı yaşadık. Bu konuda MİAD’a özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Malatya ve bölgesi için MİAD tarafından hazırlanan Bölgesel Orta Merkez projesi çalışmalarımızda faydalandığımız bir kaynak oldu.


Fırat Kalkınma Ajansı Malatya, Bingöl, Elazığ ve Tunceli illerini kapsayan bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak için kurulmuş bir kurumdur. Bugüne kadar 159 proje başvurusu aldık bu dört ilden verilen destekler içinde en çok Malatya destek almıştır. Çünkü en fazla başvuru ve proje nüfus yoğunluğunun da etkisi ile Malatya’dan gelmiştir. Malatyalı işadamlarımızın Malatya’ya daha fazla yatırım yapmalarını bekliyoruz. Bizlerde yeni yatırım projelerinizi destekleyebiliriz.” dedi.


Malatya ili kalkınma ajansı çalışmaları hakkında bir sunum yapan Kalkınma Ajansı Uzmanı Sinem Güravşar Gökçe gelen başvuruları ve Malatya hakkında yaptıkları faaliyetleri katılımcılarla paylaştı. Fırat Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı M. Serdar Bayram da Kalkınma Ajansının yeni destek programları olan İhracat ve Yenilikçilik Programı” ile “Yerelde Ekonomik Gelişme Programı” hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

Katılımcıların soruları ile interaktif bir ortamda devam eden toplantı sonunda MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım katılımlarından dolayı günün anısına Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva’ya bir plaket verdi.

Diğer Haberler

Markalarımız