MİAD 14. Perşembe Buluşması

MİAD 14. Perşembe Buluşması 04 Ekim 2012 Perşembe Akşamı MİAD Dernek Merkezinde Gerçekleştirildi

Abdülmecit Karataş: “Vizyonumuz İstanbul’u her yönüyle rekabet eden dünya şehri haline getirmek”

MİAD 14. Perşembe Buluşması 04 Eylül Perşembe günü MİAD dernek merkezinde gerçekleştirildi. “Kalkınma Ajansı Yatırım ve Proje Destekleri” konusunun ele alındığı toplantının konuşmacı misafiri ise İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdülmecit Karataş oldu. Toplantının moderatörlüğünü MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer yaptı.
14. Perşembe Buluşmasının açılış konuşmasını, Toplantının moderatörü olan MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer yaptı. Abdülmecit Karataş’ın özgeçmişini okuyarak sözlerini tamamlayan Koçer, konuşmasını yapmak üzere MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş’ı kürsüye davet etti. Toplantıya icabet edenlere teşekkürlerini ileten MİAD Yönetim Kurulu başkanı, İş dünyasındaki gelişmeleri değerlendirerek gelecek dönem hakkındaki öngörülerini sıraladı. Akdaş konuşmasını noktalandırırken sözü toplantının konuşmacı misafiri Karataş’a bıraktı.


İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdülmecit Karataş, bölgenin potansiyelini değerlendiren ve bu verileri raporlandıran bir düşünce kuruluşu olduklarını ifade ederek sözlerine başladı. İSTKA olarak bölgede bir engel değil, çeşitli kuruluşları bir konu etrafında toplamaya çalışan ajans olduklarının altını çizdi. Ajansın mali kaynaklarınını ve bu kaynakları nasıl kullandıkları hakkında bilgiler veren KARATAŞ, oluşturdukları stratejik amaçların masa başında değil; 650 katılımcının katkılarıyla hayat bulduğunu ifade etti. İSTKA Genel Sekreteri sözlerini şöyle sürdürdü;

“Çalışmalarımız ve bize gelen projelerde aradığımız en önemli kriterlerden biri İstanbul’u küresel rekabetini arttırma özelliğinin olmasıdır. Ajansımızın hibelerinden yararlanabilmek için çeşitli sektörlerde başvurabilirsiniz. İki ana hedefimiz var. Bunlardan birincisi ekonomik, ikincisi ise sosyal kalkınmayı sağlamaktır. Sürdürülebilir bir kalkınma için ise, firmalar, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin bir amaç için ortak çatı altında toplanmasında büyük önem vardır. Amacımız İstanbul’u her yönüyle rekabet eden dünya şehri haline getirmek. Viyonumuzda da bu madde mevcuttur. Ajansımıza gelen çalışmaların kama değeri yüksek olmalıdır. Ancak bu yolla İstanbul’a değer katabiliriz.”

Kendi bölgeleri dışındaki projeleri kabul edemediklerini belirten Abdülmecit Karataş, buna rağmen farklı bölgede proje geliştiren Malatyalı işadamları ve girişimcilerle her türlü bilgi paylaşımına açık olduklarını ifade etti.
Proje desteklerini, ve bu desteklerin içerikleri hakkındaki bilgilere sunumunda yer veren Karataş, daha detaylı bilgileri web sitelerinden (www.istka.org.tr) edinebilmenin mümkün olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı. Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Bu bölümde, katılımcılar merak ettikleri soruların cevaplarını alabilme fırsatı buldular.

Toplantı sonunda Abdülmecit Karataş’a teşekkür plaketi Malatya kayısısı takdim edildi. Teşekkür plaketi MİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Hüseyin Türkan tarafından, Malatya kayısısı ise MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Kadriye Gül Akıncı tarafından verildi. Çekilen toplu fotoğrafın ardından toplantı sona erdi.

Diğer Haberler

Markalarımız