MİAD 13. Perşembe Buluşması

“Hayvancılık, Tavukçuluk ve Balıkçılık Konusunda İşadamlarına Yönelik Yatırım Fırsatları” Konulu 13. Perşembe Buluşması Gerçekleştirildi

MİAD 13. Perşembe Buluşması 10 Eylül Pazartesi günü MİAD dernek merkezinde gerçekleştirildi. Hayvancılık, tavukçuluk ve balıkçılık konusunda işadamlarına yönelik yatırım fırsatlarının ele alındığı toplantının konuşmacı misafiri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya İl Koordinatörü Mehmet Dere oldu.

Malatya’da hayvancılık konusunda AB hibelerinin anlatıldığı toplantı Mehmet Dere’nin konu ile ilgili sunumu ile başladı. Katılımcılar yatırımları ve planlamaları ile ilgili sorularını Dere’ye yönelterek, detaylı bilgilere ulaşabildi. Malatya’da desteklenen tavukçuluk, büyük ve küçük baş hayvancılık, meyve ve sebze, Arıcılık, balıkçılık konularında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun hangi miktarlarda ne kadar destek verdiği ve bu desteklere başvuru şartları işadamları ile paylaşıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya il koordinatörü Mehmet Dere ile işadamlarının ikili sohbetleri ile devam eden toplantı sonunda MİAD Yönetim Kurulu Üyesi M. Fuat Kaplan tarafından Mehmet Dere’ye teşekkür plaketi verildi.

Diğer Haberler