MİAD Üyeleri Haftasonu Kahvaltısı

MİAD Üyeleri “Geleneksel Hafta Sonu Tanışma Kahvaltıları”nın İkincisi Yapıldı

MİAD Başkanı Yunus AKDAŞ, “MİAD Olarak 2050 yılını düşünüyor, derneği buna göre şekillendiriyoruz. Dünya ile uyum sağlamak yönünde hedefler koyuyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin YAŞAR, yapılacak çalışmalardan örnekler vererek, ilköğretim okullarındaki sınıfların yenilenmesi konusuna bir talep geldiğini bu konuda üyelerin de katkı  sağlayabileceğini belirtti.

MİAD Genel Sekreter Yardımcısı Hakan ODABAŞI ise MİAD içindeki komitelerden söz etti. Bazı üyeler ise daha aktif çalışmak için komitelere girme isteklerini dile getirdiler.

MİAD (Malatyalı İşadamları Derneği) Yönetimi ve üyelerinin bir araya geldikleri “Geleneksel Hafta Sonu Tanışma Kahvaltıları”nın ikincisi geçtiğimiz Cumartesi günü MİAD’ın İstanbul Güneşli’de ki genel merkezinde yapıldı.

Ev sahipliğini  MİAD üyesi Grup Oto’nun sahibi Kazım ADIYAMAN’ın yaptığı ve yaklaşık 30 üyenin katıldığı kahvaltıda öncelikle kendisini tanıtan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ, sonra da üyelerden kendilerini tanıtmalarını istedi.

Nakliyecilikten sigortacılığa, oto bakım servisinden iç giyim imalatçılığına, inşaatçılıktan, makine imalatına, avukatlıktan tekstil sanayiciliğine uzanan geniş bir yelpazede farklı işlere imza atan MİAD üyeleri kendilerini tanıttılar.

"2050 yılına göre derneği şekillendiriyoruz"

Kahvaltı da bir konuşma yapan MİAD Başkanı Yunus Akdaş, MİAD’ı 2050 yılına göre yeniden şekillendirdiklerini belirterek, “Dünya ile entegre olmak yönünde hedefler koyuyoruz. Çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Uluslararası ilişkiler kurabilen, bağlantıları olan bir sivil toplum örgütü olma yolunda çabalarımız var” dedi.

MİAD’ın hayata geçirdiği “Sevgi Evleri” projesini anlatan ve yeni dönemde yapılacak “MİAD Konukevi” projesi hakkında da bilgi veren MİAD Başkanı Yunus Akdaş şöyle konuştu: “Biliyorsunuz Turgut Özal Tıp Merkezi’nin Ortadoğu’nun en büyük tıp merkezi olması rahmetli Özal’ın en büyük hayallerinden biriydi. Bugün civardan gelen hastaların yakınları konaklama sorunuyla karşı karşıyalar. Bahçede, kamyonet içlerinde, sıralarda uyuyorlar. Bu Malatya’ya yakışmayan bir resim. 3 yıldızlı otel ayarında yapacağımız 108 yataklı konukevi ile bu olumsuz görüntüyü ortadan kaldıracağız. İnönü Üniversitesi ile ortak olduğumuz Teknopark projesi var.  Genç MİAD, Malatyalı üniversite öğrencilerinin oluşturduğu ve MİAD’la ortak çalışmalar yürüten MÜNÖD, MİAD’ın geleceği açısından umut verici. Gençlerin varlığı uzun vadede gözümüzün arkada kalmayacağının bir garantisi.”   

“Katılımcılık ruhuna katkı sağlayın"

MİAD’da katılımcılık ruhunun hakim olduğunu ve derneğin YİK, Yönetim, Başkanlık Koordinasyon Kurulu ve Sekretaryasıyla 50 kişi tarafından yönetildiğini belirten MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, “Geleceği planlamak adına bu katılımcılık ruhuna hepinizin katkı sağlamasını bekliyorum” dedi.

"Sınıf yenilemeleri gündemde"

MİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Yaşar, gençleri düşünmeye sevk etmek için bir “Proje Pazarı” oluşturulduğunu yine “Okulları Canlandırma” projesinin bulunduğunu belirterek üyelerin birleşerek sınıf yenilemelerine katkıda bulunabileceklerini söyledi.

MİAD Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Odabaşı’nın MİAD’ın işleyişi konusunda verdiği bilginin ardından üyeler öneri ve taleplerini dile getirdiler. Bazı üyeler MİAD’ın Ankara, İzmir gibi büyük illerde temsilcilik açmasını istediler.

Diğer Haberler