MİAD - Malatya Valisi Vasip Şahin Buluşması

MİAD - Malatya Valisi Vasip Şahin Buluşması 13 Ekim 2012 Günü Gerçekleştirildi

Malatya Valisi Vasip Şahin; "İçinizden birisiyim"
 
Toplumun öncüsü olmuş devlet adamları, ülke ekonomisine katkı sağlayan sektör lideri işadamları, bürokratları ve akademisyenleri ile ülkemize değer katan Malatya’ya yeni atanan Vali Sayın Vasip Şahin onuruna İstanbul’da kahvaltılı buluşma düzenlendi. Malatyalı işadamları ile tanışan Şahin Malatya’ya olan bakış açısını ve yapmak istediklerini paylaştı.
 
MİAD’ın (Malatyalı İşadamları Derneği) organize ettiği tanışma toplantısı 13 Ekim cumartesi günü Sheraton Ataköy otelde gerçekleştirildi. MİAD üyesi işadamlarının ve davetlilerin katıldığı kahvaltılı toplantının ev sahipliğini MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Kemal Naci Ekşi yaptı.
 
MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş: "Geleceğin nesillerini yetiştirmede öncü olmalıyız."
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş: "Bugün Malatyamızın yeni valisiyle onun Malatya hakkındaki düşüncelerini almak, onunla tanışmak için bir araya geldik. Kendisine davetimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. MİAD’ın bir sivil toplum kuruluşu olarak bir misyonu var. Geleceğin nesillerini yetiştirmede öncü olmalıyız bu mesuliyet bizim. Yeni projemiz geleceğin çocuklarını eğitim hayatları boyunca ve iş yaşamlarında desteklemek. Bu sayede Malatya yeni liderlere yeni  öncü isimlere sahip olabilir düşüncesindeyim. Bu proje ve Burs projesi hepimizin projesidir. 4330 öğrencimi acil burs bekliyor bunların içinde öksüz ve yetimler var. Malatya Eğitim Bursu projesinde hep birlikte olmalıyız.  Geniş katılımla bugün salonu dolduran üye işadamlarımıza ve davetlilerimize gönülden teşekkür ediyorum."diyerek sözlerini tamamladı.
 
Malatya Valisi Vasip Şahin: "Adalet İdari Yönetimlerde Sağlanır, Mahkemelerde Tedavi Edilir"
 
Toplantının onur konuğu olarak söz alan Malatya Valisi Vasip Şahin: "MİAD’ın bu toplantısını bir destek olarak görüyorum. Başkana ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Malatya’da daha önce çalıştım. Pütürge kaymakamlığı yaptım. Orda gönlüm hep hoş oldu. Dostluklarımız hep canlı oldu. İnsan öncelikli bir yönetim anlayışımız var insana önem vererek sorunları çözeceğiz. Herkes hakkına razı olunca toplumsal barış sağlanmış olacaktır. Adalet mahkemelerde değil idari yönetimlerde sağlanır. Mahkemelerde tedavi edilir. Bu sorumluluğu taşıyoruz.Ben sizlerden biri olmanın yani samimi ve tabii olmanın sözünü veriyorum." dedi.
 
Kahvaltılı buluşmada Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz ve Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da konuşma yaptılar. Konuşmacılar özellikle yeni vali Vasip Şahin'e destek olacaklarını ve beklentilerinin yüksek olduğunu belirttiler. ayrıca Malatya’nın büyükşehir olmasını ve geleceğe dair fırsatları dile getirdiler. 
 
Toplantı sonunda MİAD adına Eski Bakan Metin Emiroğlu tarafından Malatya Valisi Vasip Şahin’e günün anısına bir plaket verildi.  

Diğer Haberler