MİAD-Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır Buluşması

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır MİAD'ı Ziyaret Etti

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Yönetim Kurulu üyeleri ile Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır 25 Mart 2010 Perşembe sabah kahvaltısında bir araya geldiler. İstanbul’daki Malatyalı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır MİAD merkezinde yapılan kahvaltılı buluşmada Malatyalı işadamları ile Malatya hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başarılı olmasını dilediklerini bu yolda gerekeni yaptıklarını ve bundan sonra da yapacaklarını belirten MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş “Malatya bizim memleketimiz İstanbul’da yaşayan Malatyalı işadamları olarak bugün Malatya Belediye Başkanımızı ağırlamaktan mutluyuz. Malatya’nın gelecek çalışmaları için her zaman birlikte olmamız gerekiyor. MİAD ile belediyemizin daha sık bir araya gelebileceği ortamlar oluşturmalıyız. Bunun için arkadaşlarımız ön çalışma yapabilirler. Sayın Çakır kısa dönemde değerli çalışmalara imza atıyor. Elbette daha fazlasını bekliyoruz kendisinden. Bunun içinde destek olmaya her zaman hazırız. MİAD Konukevi projemizde başarılı bir ortaklıkla Malatya’nın bir ihtiyacını karşılayacağız. Başkanımıza görevinde başarılar diliyor, bugün aramızda olduğu için de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Malatya’da yaptıkları çalışmaları işadamları ile paylaşan Ahmet Çakır işadamlarının daha fazla Malatya’da olması gerektiğini söyledi. Çakır “ Malatya’da geldiğimiz günden bugüne birçok işe imza attık. Yeni projelerimiz de devam ediyor. Planlamalarımızı yaptırdık. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden konusunda uzman isimlerle de çalıştık. Bölgenin şartlarına uygun hareket etmeliyiz bunun bilinciyle çalışıyoruz. Belirli bir bütçeyle hizmet ediyoruz. Bunu çok iyi kullanmalı önceliklerimizi ortaya koymalıyız. Bugün burada sizlerle istişare yapmak için bulunuyorum. Düşünceleriniz bizim için önemli. Malatya’ya her zaman sizleri bekliyorum.” diyerek İstanbul’daki Malatyalılar ile daha yakın iletişim kurmak istediklerini belirtti.

MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Eski Bakırköy Belediye Başkanı Kemal Naci Ekşi belediyecilik deneyimlerini ve bazı önerilerini Belediye Başkanı Ahmet Çakır’la paylaştı. Diğer katılımcıların da öneri ve düşüncelerini paylaştıkları kahvaltılı buluşma Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Malatyalı işadamlarının ikili görüşmeleri ile son buldu.

Diğer Haberler