MİAD İş Günleri-1

MİAD İş Günleri -1 organizasyonu ile Türkiye’ye gelen Güney Koreli işadamları MİAD üyesi işadamları ile buluştu. Malatya’da yeni yatırımlar düşünen ve Türkiye ile ticari ilişkiler kurmak isteyen Güney Koreli heyet 29 Eylül 2010 Çarşamba günü Holiday Inn Otelde MİAD üyesi işadamları ile bir araya geldi. İkili görüşmelerin yapıldığı organizasyonda yeni ticari ilişkiler ve yatırım planları yapıldı.

Güney Kore’nin Daegu şehri ile Malatya arasında ticari ilişkilerin kurulması amacıyla organize edilen programa İstanbul’dan, Malatya’dan ve Güney Kore’den ellinin üzerinde işadamı katıldı. Güney Kore’nin 3. Büyük şehri olan Daegu’dan işadamlarının yanı sıra Belediye ve Ticaret Odası temsilcileri de organizasyonda yer aldılar. Tekstil, tarım ilacı, mutfak ve ev aletleri, sanayi eldivenleri, spor giyim, naylon kumaş, petrol ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren Güney Koreli firmalar aynı sektörlerdeki MİAD üyesi işadamları ile 3 saati aşkın görüşmeler yaptılar.

MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş yaptığı açılış konuşmasında Güney Kore ile tarihi bağlar olduğunu, MİAD İş Günleri organizasyonu ile bu tarihi bağları ticari bağlar olarak geliştirmek istediklerini belirtti. Akdaş: “Üyelerimiz dünyanın her yerine ürün satıyor. Biz de onlara katkı sağlamak için bu organizasyonla yeni pazarlara ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Güney Koreliler ile tarihten gelen dostluğumuzu ticarette de geliştirmeliyiz. Malatya ile Doğu şehirleri arasında ticaret köprüsü oluşsun istiyoruz. Ticari ilişkileri arttırmaya yönelik faaliyetlerimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Daegu Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Young Soo MOON Daegu’nun özellikle tekstil ve son zamanlarda yüksek teknolojiyi de güney Kore’nin öncü şehri olduğunu belirttiği konuşmasında organizasyon için MİAD’a teşekkür ettiklerini sundu. Organizasyon ile şehir için önemli ticari potansiyel oluşturmasını beklediklerini ifade eden MOON, Daegu’ya da tüm işadamlarını davet ettiklerini söyledi. Organizasyonun Güney Kore’de talepçisi olan İnfinity Unlocked firması sahibi Peter Edwards MİAD’a ve Malatyalı İşadamlarına teşekkür ederek, Daegu’dan Malatya’ya ticari köprü oluşacağına inandığını belirtti. Görüşmeler öğle yemeği ile devam ederek, organizasyon tamamlandı.

Diğer Haberler