MİAD Anadolu Yakası Bölge Buluşması

MİAD 11. Dönem Dördüncü Bölge Buluşması 14 Haziran Cumartesi Günü Gerçekleştirildi

MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş ve değerli hemşehrimiz Sadık Dönmezer’in ev sahipliğinde düzenlenen bölge buluşması, The Green Park Bostancı Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya yaklaşık iki yüz misafir iştirak etti.

MİAD tanıtım filminin sunumuyla başlayan bölge buluşmasında, açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş yaptı. Sözlerine merhum milletvekili Mevlüt Arslaoğlu’nu anarak başlayan Akdaş, Malatyalılara siyaset arenasında daha çok destek verilmesi gerektiğini söyledi. Yeni anayasanın da bir an önce çıkması gerektiğini ifade eden MİAD Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye’nin daha sivil bir anayasayı hak ettiğinin altını çizdi.

Yunus Akdaş’ın ardından söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’de, merhum milletvekili Mevlüt Arslanoğlu ile yaşadıkları güzel anıları misafirlerle paylaştı.  MİAD Tanıtım filmini beğendiğini ifade eden Öz, bu çalışmaların yatırımcılarla buluşması gerektiğini vurguladı. Malatyalılara da ayrı bir parantez açan milletvekili; “Sloganlarla bu ülke sevilmez, bu ülkeye hizmet edilerek sevgi gösterilir. Malatyalılar ise bu sevgiyi ülkelerinden hiç eksik etmemiştir” diyerek sözlerini tamamladı.

Ömer Faruk Öz’ün ardından, konuşmasını yapmak üzere, AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk sahneye davet edildi. Anadolu’nun özetinin Malatya olduğunu söyleyen Külünk, en çok dostunun olduğu şehrin de yine Malatya olduğunu ifade etti. Yakın zamanda ülkenin yaşadığı sıkıntılardan endişe edilmemesi gerektiğini vurgulayan deneyimli siyasetçi; “Büyük milletlerin başı dumanlı olur” dedi. Malatyalıların siyasetin içinde daha fazla olması gerektiğini kendisi de savunan Metin Külünk, bunun için sabrın da gerektiğini sözlerine ekledi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün ardından, kapanış konuşmasının yapmak üzere, MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Yüksel Çengel Kürsüye davet edildi. “Bu toplantıya iyi ki katılmışım ve iyi ki bugün aranızdayım” diyerek sözlerine başlayan Çengel; mücadeleci, hayali olan ve siyasete küsmeyen insanları çok sevdiğini belirtti. Katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür eden Yüksel Çengel, iyi dileklerini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Toplantının sonunda, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’e teşekkür plaketini hemşehrimiz Sadık Dönmezer, AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’e ise teşekkür plaketini MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Yüksel Çengel takdim etti.

Diğer Haberler