MİAD Ailesi Her geçen Gün Daha da Büyüyor

Malatyalı İşadamları Derneği yeni üyelerin katılımıyla kahvaltılı buluşmada bir araya geldi.

 Florya Kaşı Beyaz Retaurant'ta geçtiğimiz Cumartesi günü tertip edilen toplantıda, üyelere berat takdimi yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı, katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür ederek MİAD’ın çalışmaları hakkında kısa bilgiler paylaştı. Odabaşı konuşmasına şu şekilde devam etti; 

“MİAD kurulmadan önce Malatyalıları arasında aktif bir işadamı örgütüne duyulan ihtiyaç hissediliyordu. MİAD bu ihtiyaca cevap olmak adına 1998 yılında İstanbul'daki işadamlarının girişimiyle kurulmuştur. Derneğimizin merkezi İstanbul'dadır. Malatyalı iş adamları arasında ekonomik ilişkilerin teşvik edilmesini ve işbirliğinin arttırılmasını temel amaç edinen MİAD, Malatya ve Malatyalıların ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı da kendine bir görev addetmektedir. Malatya ve çevre iller başta olmak üzere ülkemiz için fayda sağlayacak her türlü ekonomik, sosyal ve siyasal projenin oluşturulması, geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinde aktif rol almayı istemekteyiz. Bu saydığım sebeplerden dolayı bugüne kadar birçok başarıya imza attık. Üye sayımızı artırarak devam ettiğimiz yolda, sadece iş sahasından değil sosyal sorumluluk projelerinde de kendimizi kanıtladık. Çeşitli vesilelerle sözü edilen ve örnek gösterilen projelerimiz arasında Sevgi Evleri var mesela. Bu projeyle, Malatya'da kimsesiz çocukların yaşadığı hepimizi derinden etkileyen elim görüntülerden bugüne birçok faaliyet ve organizasyon yapıldı. Her kurum üzerine düşen görevi yerine getirmek ve bu durumu geç de olsa düzeltebilmek için çaba sarf etmiştir. Malatyalı İş Adamları Derneği de çocuklarımıza kalıcı bir şeyler yapabilmek onların yaşamlarını değiştirebilmek için Sevgi Evleri kampanyasını 2006'da başlatmıştır. Bu güzel projeden başka yine eğitim alanında büyük ses getiren Malatya Eğitim Bursu Projesi'nin de hatırlatmak isterim. Bu projeyle, Malatyalı ihtiyaç sahibi her üniversite öğrencisine burs sağlamayı başardık. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında aktif hale getirdiğimiz bu projeyle her sene 1000 tane öğrencimize burs verilmesini sağlıyoruz. Yine 2011 yılında hayata geçirdiğimiz MİAD Konukevi projemiz var. Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlı Turgut Özal Tıp Merkezi'ne çevre iller de dahil olmak üzere bir çok hasta geliyor. Yatarak tedavi gören bu hastaların yakınlarının barınma sorununu gidermek adına MİAD Konukevi Projesi'ni 2011 yılının Temmuz ayında başlatarak, Malatyamıza büyük bir hizmet yaptık. Bu saydığımız projeler, halen birçok sivil toplum örgütü tarafından örnek olarak gösteriliyor ve halkımız tarafından takdir topluyor. Bütün bunların yanı sıra, üniversitemizle birlikte Teknokent'in kurucu ortağı olduğumuzu da belirtmek isterim. Önümüzdeki günlerde bunlara benzer birçok projeyi de aktif hale getireceğimizi belirtmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum.”

“Bugün özellikle dostlar sofrasındayız. Birbirimizi tanımak ve derneğimizi öğrenmek için buradayız. Biraz sonra herkese tek tek mikrofon uzatacak ve hem kendisini tanıtmasını hem de görüş ve önerilerini söylemelerini isteyeceğiz. Hepinize yeniden hoşgeldiniz diyor, katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Hakan Odabaşı'nın konuşmasının ardından MİAD ailesine katılan yeni üyeler ve MİAD Yönetim Kurulu Üyeleri tek tek söz aldılar. Mikrofonu alan herkesin ortak dileği, Malatyalıların birlik ve beraberliği oldu.

 

Birinci Sorumluluğumuz Üyeler Arası İlişkiliyi Geliştirmek

Berat takdimine geçmeden önce MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş toplantıya katılım gösterenlere hitap etti

Akdaş; “MİAD bir aile çatısıdır. Bizler bir şehri temsil ediyoruz. Birinci önceliğimiz ise üyeler arası ilişkiyi geliştirmek ve dayanışma duygusunu yüceltmektir. İlişkileri yönetemez iseniz hayatın diğer alanlarında da başarılı olamazsınız. MİAD olarak iyi yol aldığımızı düşünüyorum. Bu anlamda destek veren tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ederim.

Yeni Üyelerimizden ricam, hem bilgilerini hem taleplerini bizlere ulaştırmalarıdır. Üyeler arası kaynaşmanın artması amacıyla yeni dönemde bölge buluşmaları yapacağız. Tüm kurullarımızla daha etkili çalışmalar yapmak için uğraşacağız. Çalışmalarımızın anlam kazanabilmesi üyelerimizin paylaşımcı ruhunu ortaya koymasıyla doğru orantılıdır. Katılım gösteren tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.”

MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş’ın konuşmasının ardından yeni üyelere berat takdimi yapıldı. Berat takdiminin ardından günün anısına çektirilen toplu fotoğraf ile toplantı sona erdi.

 

Üyellik Beratlarını Alan Üyelerimiz (Alfabetik Sıralanmıştır)

·         Abdullah KARUL

·         Adnan Çoban – Çoban Su

·         Ahmet Perk – Rıhtım Gayrimenkul

·         Alparslan Gökduman – Viraj Dijital Reklam Ajansı

·         Arif Karaca – Karaca Tekstil

·         Aziz Yalçınkaya – Damla Triko

·         Bilal Dal – Vefa Matbaacılık

·         Baki Budakoğlu – Denge Gayrimenkul

·         Çetin Tecdelioğlu – Çetin Civata

·         Devan Yalçınkaya – Damla Triko

·         Ekrem ışık – Işık Madeni Eşya

·         Elanur Tuncer – ENT Hukuk Bürosu

·         Emin Sarıdoğan – Darje Tekstil

·         Erdem Yalçın – Pars Özel Güvenlik

·         Erkan Yaman – Akman Avukatlık Bürosu

·         Funda Güzel Kızıl – Kızıl Denetim Danışmanlık

·         Hasan Karakuş – Metrosan Ambalaj

·         Hasan Koçak – Beylikdüzü Sağlık Kolejleri

·         İbrahim Biradlı – End Green Tekstil

·         Kerem Çiçek – Elit Grup İnşaat Sağlık Gayrimenkul

·         Kubilay Akpolat – Kontrolmatik Enerji ve Mühendislik

·         Levent Şaşkın – Akdeniz Lojistik

·         Mehmet Ali Karan – Borçay Yapı Denetim

·         Mehmet İncebay – İncebay OSGB

·         Mert Yücesoy – Evvie Çikolata

·         Murat Aygörmez – Aygörmek Hukuk Bürosu

·         Nezir Karaoğlu – Sun Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık

·         Ömer Ünsalan – Kontrolmatik enerji ve Mühendislik

·         Ömer Ekici – Kardeşler elektrik

·         Sami Aslanhan – Kontrolmatik Enerji ve Mühendislik

·         Sercan Turgut – Tiryandafil Kuyumculuk

·         Selma Karaduman – Avukat

·         Volkan Yenigün – Nevosis Bilişim Sistemleri

 

Diğer Haberler