MİAD 11. Bölge Buluşması

MİAD 11. Üyeler Bölge Buluşması 29 Ocak 2011 Cumartesi günü, MİAD üyesi Mustafa CAN’ın ev sahipliğinde, Fatih Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’in katılımı ile Eresin Topkapı Otel’de gerçekleşti.

Kahvaltının ardından konuşmayı açan MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer katılımcılara hoş geldiniz diyerek, ev sahipliğinden dolayı Mustafa Can’a teşekkür etti. Ardından sözü alan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş; tüm davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, bu toplantıların üyelerin kaynaşması ve ilişkileri pekiştirmek için gerekliliğinden ve öneminden bahsetti. MİAD’ın “Konukevi” ve “Malatya Eğitim Bursu” projelerine değinen Akdaş, Konukevi projesini Kayısı Festivali zamanına kadar bitirmeyi planladıklarını, bunun için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dile getirdi. Sonrasında Malatya Eğitim Bursu Projesine değinen AKDAŞ, “Bu proje Türkiye’de bir ilk. Birçok insan bu proje için çok çalıştı. Amacımız eğitime ve öğrencilerimize destek olmaktır. Malatya için hayırlı olan bu proje için herkes çaba göstermelidir” diyerek projenin önemini vurguladı. Ardından tekrar söz alan MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer, Malatya Eğitim Bursu Projesi ile ilgili bir sunum yaparak sistemin işleyişini ve konu ile ilgili katılımcılara teknik bilgiler verdi.

Daha sonra söz alan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, kendisi ve yardımcıları adına toplantıya davet edilmekten dolayı memnuniyetini dile getirdi. MİAD öncülüğünde başlatılan Malatya Eğitim Bursu Projesinin örnek bir proje olduğunu, bundan dolayı bu projede emeği geçen kişileri takdir ettiğini belirten Demir, ardından 2004 yılından itibaren Fatih Belediyesi olarak yapılan çalışmalar ve projeler hakkında MİAD üyelerini, sunum yaparak bilgilendirdi ve sunumun ardından üyelerin sorularını cevaplandırdı.

Son olarak söz alan İstanbul büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Tülin Ersöz, “Malatyalı olarak MİAD’ın yaptığı çalışmalardan gurur duyuyorum ve çalışmalarına elimden geldiğince destek olacağım” diyerek, sözlerine “Fatih Belediyesi de çok faydalı çalışmalara imza atıyor, bundan dolayı Başkanım Mustafa Demir’i ve ekibini tebrik ederim”  şeklinde konuştu.

Diğer Haberler