İ.B.B.,İTO, İSO MECLİSİ ve İTKİB YÖNETİMLERİNDEKİ MALATYALILAR MİAD KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Malatyalı İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri; İ.B.B., İTO, İSO Meclisinde bulunan ve İTKİB Yönetim Kurullarında yer alan hemşehrileri ile bir araya geldi. Organizasyonun ev sahipliğini MİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Özpehlivan ile Burhan Polat yaptı.

19 Mart Cumartesi Günü Florya Develi Restaurantta tertip edilen kahvaltılı buluşma yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıya iştirak eden misafirler, Malatyalıları bir araya getiren bu organizasyondan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kahvaltının akabinde, buluşmaya katılan misafirler sırasıyla kendilerini tanıttılar. Tanışma sonrası MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş açılış konuşmasını yapmak üzere söz aldı.

“Dernek çatısı altında yaptığımız istişarelerde, Belediye meclisinde, İTO’da İSO’da İTKİB’de ve diğer STK’larda bulunan hemşehrilerimizle neden bir araya gelmiyoruz diye birbirimize hep sorduk. Çünkü özlem giderilmesi ve bir sofra etrafında bulunulması gerekiyor. Bugünkü buluşma ile bu amacın hasıl olduğunu düşünüyorum.

Toplantılarımıza katılan üye işadamlarımız ve çeşitli kurumlarda yer alan hemşehrilerimizden ricam; toplantılarımızda sadece bulunmak için değil, katkıda bulunmak için bizleri yönlendirmeleridir. Çünkü MİAD sizlerle değer buluyor. Sevgi Evleri’nde, Konukevi’nde ve Malatya Eğitim Bursu Projesinde değer bulduğu gibi...”

MİAD’ın çalışmalarına da değinen Yunus Akdaş, Mayıs ayında Malatya’da bir çalıştay planladıklarını ve bu çalıştay’da Malatya’yı enine boyuna konuşacaklarını sözlerine ekledi. Katılım gösteren herkese teşekkür eden MİAD Yönetim Kurulu Başkanı; görüş, dilek ve temennilerini ifade etmek üzere sözü misafirlere bıraktı.

İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet TANRIVERDİ;

“Malatyalıların bir arada olduğu bu sofraları çok kıymetli buluyorum. Geçmiş dönemlerde MİAD Yönetim Kurulunda bulunduğum için Derneğin çalışmalarına yakından şahit oldum. Örnek vermem gerekirse; Sevgi Evleri sürecinde vardım ve açılışına katıldık. Yıllar sonra, geçen hafta tekrar MİADSevgi Evlerini ziyaret ettiğimde ise, ne kadar faydalı ve örnek teşkil eden bir proje olduğunu bir kez daha görme şansım oldu. Oradaki kimsesiz çocuklarla bir arada olmak hem çok keyifliydi hem de çok duydu doluydu. İnşallah yaz aylarında orada bir sünnet şöleni organize edeceğiz.”

İTO Meclis Üyesi Rıdvan MERTÖZ;

“İTO Meclis üyeliğimin yanı sıra, MİAD Üyesiyim. Çalışmalarınızı gururla takip ediyoruz. Üzerimize düşen görev olduğu zaman seve seve yapmaya hazırız.”

MİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Ziyal’de katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür ederek, MİAD’ın etkin faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti.

MİAD Eski Genel Sekreteri, Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tuan KOÇER;

“MİAD bünyesinde uzun yıllar çalışmış biri olarak diyebilirim ki; bugüne kadar dernek yönetimlerinde bulunan herkes ayrı bir kişilik ve renk kattı. MİAD masasında çıkan ortak aklın nadir Sivil Toplum Kuruluşuna nasip olduğunu söyleyebilirim. Bu ortak akıl sayesinde, Malatya ve İstanbul’da bir çok proje hayata geçti. Derneğimizin yansız olduğu bakidir. Her bir üyemizin baskın renkleri olabilir fakat bu baskın renkler MİAD’ın yanlı olduğu anlamına gelmez.”

İTO Yönetim Kurulu Üyesi İlhan SOYLU;

“Bu sofrada sizlerle bir arada olmak mutluluk verici. MİAD’ı özel kılan şeylerden biri; sosyal sorumluluk hisseden ve ülkeme nasıl değer katarım anlayışıdır. MİAD bünyesinde görev alan bir çok arkadaşım var ve çalışmalarınızı yakinen takip ediyorum. İTO olarak elimizden gelen yardımı bugüne kadar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

İlhan Soylu’nun ardından söz alan MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kadriye Yüksel, Geçmiş Dönem Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanlığından dolayı, yapmış oldukları faaliyetlerden bahsetti.

Dilek ve temennilerin ardından, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile buluşma sona erdi.

Toplantıya Katılanlar;

MİAD Yönetim Kurulu;

Yunus Akdaş, Ahmet Demezoğlu,B. Namık Ziyal, Burhan Polat, Cengiz İktimur, Deha Şahintürk, Erol Altan, Fikret Tanrıverdi, Hüseyin Oflaz, Hüseyin Nevzat Elmalı, Kadriye Yüksel, Mehmet Zeki Baykal, Mustafa Paşahan, Mustafa Fuat Kaplan,  Nüvit Karagözlü, Ömer Özpehlivan

 

İ.B.B. Meclis Üyeleri;

Ahmet Turan Koçer, Çiğdem Öz, Metin Kilik, Salih Akverdi, Semra Yaşar

İTO Meclis Üyeleri;

Erhan Hoşhanlı, Hidayet Işık, İlhan Soylu, Ramazan Ceylan

İSO Meclis Üyeleri;

İhsan Kısacık, İsmail Hakkı Kısacık, Mehmet Demezoğlu, Mustafa Güler, Mustafa Tecdelioğlu, Rıdvan Mertöz

İHİB (İstanbul Halı İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Üyeleri;

Nihat Yıldız, Haşim Güreli, Bülent Metin

İDMİB (İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhractçıları Birliği) Yönetim Kurulu Üyeleri;

Hüseyin ÇETİN

İTHİB (İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Üyeleri;

Mehmet KARAGÖZLÜ

 

Genç MİAD Başkan Yardımcısı Erdem Aslanoğlu, MİAD Üyeleri Kenan Derviş Peker ve Nuri Tuna (İSO Eski Başkan Yardımcısı) toplantıya iştirak ettiler.

Diğer Haberler