MİAD Malatya Programı Dahilinde Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu

Malatya İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu ile İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) yönetimi, 12 Ağustos Cuma günü Malatya Valisi Mustafa Toprak ve İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunurken, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı da makamlarında ziyaret etti. Heyet; aynı günün akşamı ise Ortak Değer Malatya Derneğinin “Birlik ve Beraberlik” gecesine iştirak etti.

VALİ’Yİ ZİYARET

MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ,Yönetim Kurulu üyeleri ve MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Aziz Yeniay ile birlikte Vali Toprak’ı makamında ziyaret ederek görevinin hayırlı olması ve yeni görevinde başarı dileklerini ilettiler.

Vali Toprak da ziyaretlerinden ve dileklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yunus Akdaş,” MİAD, Malatya’nın ve Malatya’nın yerel değerlerinin bir araya getirdiği işadamlarından oluşan, iş dünyasının mevcut ve bu alanda yeni faaliyet göstermeye başlayan değerlerine öncülük ederek, ulusal ve uluslar arası alanda fayda üretmeyi hedefleyen işbirliğini sağlayan bir dernektir. Derneğimiz sadece işadamları arasında birikim, bilgi ve fikir paylaşımına öncülük ederek işbirliği fırsatları oluşturarak, üyelerinin daha ileri iktisadi ve sosyal seviyelere ulaşmaları için gerekli çalışmaları yaparak onların iş dünyasında daha etkin rol almalarını sağlamakla kalmayıp sosyal alanda da etkili olmaya çalışmaktadır.

Bu çalışmalar çerçevesinde Malatya’da kimsesiz çocukların barındığı “MİAD Sevgi Evleri”ni, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezinde yatarak tedavi gören ve maddi durumu iyi olmayan hasta yakınlarının konaklamaları amacıyla yapılan “MİAD Konukevi” ni örnek gösterebiliriz.” dedi.

Başkan Tanrıverdi de;” İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Türkiye’nin en önde gelen imalat, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olmakla birlikte üyeleri Türkiye ihracatının % 75’ini karşılamaktadır. Birliğimiz üyelerinin olduğu kadar diğer ihracatçılarında ulusal ve uluslararası piyasadaki çıkarlarını korumakla birlikte ticari alandaki faaliyetlerine destek vermektedir.”diyerek, birlik ve birlik faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verdi.

Vali Toprak’da “ Malatya İş Adamları Derneği ile İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin başarılı çalışmalarını memnuniyetle gözlemekteyim, ülkemize ve ilimize yapmış olduğunuz katkılar, yatırımlar ve sosyal desteklerinizden dolayı sizlerin nezdinde hem sizlere hem de değerli üyelerinize teşekkür ediyor, takdir ettiğimi belirtmek istiyorum.” dedi.

Başkan Akdaş ve Tanrıverdi dernek ve birlik hakkında verdikleri bilgilerden sonra Malatyalı İşadamları Derneği olarak; Malatya’da ve diğer bazı şehirlerde yaşatılmak istenen bölücülüğe milletimizin müsaade etmeyeceğine güvenimiz tamdı. 15 Temmuz akşamından itibaren gerek Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımız ve Hükümet yetkilileri gerekse Muhalefet Partilerimiz ve İlimizde de sizin İdarecilik tecrübenizle, liderliğinize ve halkımıza verdiğiniz moral ile Malatyalı hemşerilerimizin darbe girişimine karşı gösterdikleri dirayetli duruş ve birliktelik, bölünmez bütünlüğümüz ve kardeşliğimize olan derin inancımızı daha da pekiştirmiş, Malatya’mız için bir gurur kaynağı olmuştur.

Bu sebepten dolayı başta Cumhurbaşkanım olmak üzere Başbakanımıza, Bakanlarımıza, siz Sayın Valimize, İlimiz Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına, Siyasi Parti İl Başkanlarına kısaca bu süreçte Ülkemizin ve İlimizin birlik ve beraberliğine kastedenlere karşı duran her kesimden insanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

Vali Toprak ise “İlimizin tüm katmanları ile, değerleri ile, siyasi görüşü ne olursa olsun, dünya görüşü ne olursa olsun bu hainlere karşı bedenlerini, ruhlarını, vücutlarını siper eden tüm Malatyalı hemşerilerimizle birlikte karşı durduk.

Bu gün burada mutlu ve müreffeh bulunmamızın sebebi de milletimizden aldığımız güçle Polisimiz, Jandarmamız ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin o hainliğe bulaşmamış şerefli, üniformasını şereflice taşıyan askerlerimizle birlikte ülkemizi böldürmemek, vatandaşlarımızı birbirine düşman etmemek, bayrağımıza, milletimize, vatanımıza, devletimize sahip çıkmak adına bu hainlere karşı koyarak bu belayı bertaraf ettik.

O günler büyük acılar yaşayabilirdik, Ülkemize bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Bir kez daha, büyük acılar yaşamamızı önleyen şehitlerimize ve gazilerimize minnettarlığımızı sunuyorum. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Sizlere de ziyaretinizden ve vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi. Ziyaretin anısına Sn. Toprak’a MİAD teşekkür plaketi takdim edildi.

 

ÇAKIR’IN MAKAMINDA

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş beraberinde İstanbul Hazır Giyim İhracatçılar Birliği Başkanı Hikmet Tanrıverdi, MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Aziz Yeniay ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

İstanbul Hazır Giyim İhracatçılar Birlik Başkanı Tanrıverdi ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “15 Temmuz kalkışma hareketinden sonra Malatya’yı ziyaret ederek hem Belediye Başkanımıza hemde sayın Valimize geçmiş olsun demek için buradayız. Malatya bu olayda çok önemli rol oynadı. Buradaki girişim engellenmeseydi daha ağır sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Sayın Başkanımızın ve sayın Valimizin önderliğindeki basiretli direniş ile Malatya kahramanlık destanı yazdı. İstanbul’da hep Malatyalıları ön planda gördük hepimiz çok gururlandık. İnşallah Allah bizlere bu günleri bir daha yaşatmaz” dedi.

MİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Yeniay ise, “Bu bir darbe girişimi değildi. Bu ülkenin parçalanması ve bölünmesi noktasındaki bir kalkışma hareketiydi. Bu kalkışma karşısında Battalgazi’nin torunları ne yapması gerekiyorsa onu yaptılar. Malatya kendisine biçilen misyonu, rolü fazlasıyla yerine getirdi. Bundan dolayı bu işin önderlerine teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile bir kez daha bütün milletimize geçmiş olsun diyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Sayın Başkanımızın şahsında basiretli, ferasetli Malatyalıları yürekten tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

15 Temmuzun demokrasi bayramı olduğunu söyleyen MİAD Başkanı Yunus Akdaş ise, “Bizim çocuklarımız, torunlarımız inşallah bir daha böyle durumları görmez diye dua ediyorum. Su uyur düşman uyumaz derler bölgemizde dikkatli olmalıyız, uyanık olmalıyız. Bizler İstanbul’da iyi mücadele verdik. Malatyalı şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Malatyalılar bu ülke sevdalılarıdır. Her zaman Malatya ve Sayın Başkanımızın yanındayız. Belediye Başkanımıza 15 Temmuzdaki gayretlerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Gerçekten büyük bir ihaneti millet olarak atlattık. Malatya bu konularda biraz daha duyarlı, Ülkesini, birliğini ve beraberliğini savunan hassas bir il. 15 Temmuz gecesi hemşerilerimizin çok hızlı bir şekilde organize olması ve meydanlara inmesi bizleri onurlandırdı. Malatya gerçekten kendisine yakışanı yaptı. Rabbim hiçbir zaman hainlere fırsat vermesin” dedi.

Ziyaretlerin son durağı ise İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ahmet Kızılay oldu. Ziyaretin anısına Sn. Kızılay’a MİAD teşekkür plaketi takdim edildi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından, Ortak Değer Malatya Derneği’nin organize ettiği “Birlik ve Beraberlik Gecesi” etkinliğine iştirak edildi.

 

Diğer Haberler