MİAD-İTHİB Başkan Adayı İsmail Gülle İle Buluşma

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle ve Listesindeki İsimlerden Bazıları MİAD’ı Ziyaret Etti

MİAD Başkanı Yunus Akdaş; “İşlerin doğru yapılması adına kurumların hem üyeleri, hem de diğer kurumlarla iletişim içinde olması şart”

İTHİB Başkanı İsmail Gülle; “Karşı listeye işbirliği teklif ettik olmadı, aramızda her şey eşit olsa bile tecrübe farkı var” dedi.

7 Nisan 2010 Çarşamba günü yapılacak olan İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) seçimleri öncesi başkan adayı Hazim Sesli’den sonra İTHİB Başkanı İsmail Gülle’de MİAD’ın Güneşli’deki genel merkezinde düzenlenen sabah kahvaltısında MİAD Yönetimi ile bir araya geldi.

“Üyelerde Heyecan Yok”

Konuklarını “Hoş geldiniz” diyerek karşılayan MİAD Başkanı Yunus Akdaş, kahvaltıdan sonra yaptığı konuşmada MİAD’ın Sevgi Evleri, Konuk Evi ve Teknokent projesini anlattı.

“Bir yandan işadamlarımızın dünya ile entegrasyonunu sağlarken bir yandan da gençlerimizi eğitiyor bizim düştüğümüz yanlışlara düşmemelerini sağlıyoruz” diyen Akdaş, MİAD Yönetiminde olan ve işletmelere danışmanlık yapan Prof.Dr. İlhan Erdoğan’ın katkılarını da örnekler vererek vurguladı.

Türkiye’deki tüm kurumların ortak sorununun iletişimsizlik olduğuna değinen MİAD Başkanı Yunus Akdaş; “Kimileri bu kurumları basamak olarak görüyor. Siyasete atılmanın aracı sayanlar da var. Oysa ticaretin siyaseti olmaz.  Biz sivil toplum örgütlerinde istikrar istiyoruz. İşin doğru yürütülmesini bu nedenle de herkesin katılımcı olmasını bekliyoruz. 2 bin 800 üyeniz var. Kaç kişi oy kullanıyor ve bu oy kullanmanın çoğu sizlerin topladığı vekaletle gerçekleşiyor. Yani kimse heyecan duymuyor. Bu bizim sektörün temsilcilerinin seçimi. Gideyim temsilcilerimi seçeyim diyen çok az sayıda kişi var. Neden böyle? Oysa işlerin doğru yapılması adına kurumların hem üyeleri, hem de diğer kurumlarla iletişim içinde olması şart” dedi.

“Çoğunluk Varsa Başarı da Var”

İTHİB Başkanı İsmail Gülle, MİAD Başkanı Yunus Akdaş’ın anlatımlarından MİAD’ın Türkiye’de birçok ilke imza atmış, pek çok sivil toplum kuruluşunun isteyip de ortaya koyamadığı başarıyı ortaya koyduğunu anladığını söyledi.

Karşı listeye değinen ve birlikte çalışma teklifinde bulunduklarını açıklayan Gülle, karşı tarafın buna yanaşmadığını iddia etti.

“Her şeyimiz eşit olsa bile tecrübe farkımız var” diyen Gülle, görevi devir alırken 3 milyar dolarlık ihracat rakamının 7 milyar dolara ulaştığını da belirtti.

“Biz yaptık demiyoruz ama çorbada mutlaka tuzumuz var” şeklinde konuşan Gülle, konfeksiyon ithalatındaki tehlikeli artışa dikkat çeken MİAD Başkanı Yunus Akdaş’ın sorusunu; “ Bu konuda çalışma yapıyoruz 2010 yılı içinde mutlaka sonuçlandıracağız diye yanıtladı.

"Hazirun Cetvelini Hazırlamak Önemli"

İTHİB seçimlerinin genel kurul şeklinde gerçekleştiğini belirten MİAD Üyesi Nüvit Karagözlü, “Önemli olan hazirun cetvelini imzalamak. İlk işiniz bu olsun. Aksi taktirde oy kullanamazsınız” diyerek üyeleri uyardı.

Diğer Haberler