Kadın Kolları KOSGEB Ziyareti

MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat Öztürk’ü 4 Nisan 2011 Pazartesi günü makamında ziyaret etti. Artık birçok firmanın KOSGEB hibe ve desteklerinden faydalandığını, ancak hala KOSGEB desteklerinden haberdar olmayan iş verenler olduğunu dile getiren Yüksel; “Tüm firmaların bu destek ve programlardan haberdar olması gerekir. Özellikle kadın girişimcilere önem vermeliyiz. Onların bilinçlenmesi için çalışmalıyız” diyerek MİAD Kadın Kolları ve MİAD üyelerine KOSGEB destek ve programları hakkında seminer vermesi için Öztürk’ten randevu istedi.

KOSGEB çalışmalarını anlatan Serhat ÖZTÜRK; destek ve hibelerden kimlerin faydalanabileceğine kısaca değindi. İş geliştirmek için birçok alanda programları olduğunu belirtirken, yürütme kurulu üyesi K. Gül AKINCI’nın sorusu üzerine Ar-Ge hibe ve destekleri ile bu desteklerin geri dönüşü hakkında bilgi verdi. Ar-Ge dışında, istihdam, ihracat geliştirme ve genel destek programlarına yönelik destekleri hakkında bilgileri kısaca yürütme kurulu üyeleri ile paylaşan Öztürk; “makine teçhizatı dışında kalan tüm yatırımlara destek veriyoruz” dedi.

MİAD üyelerine ve Kadın Kollarına KOSGEB Yeni Destek Programları hakkında seminer verilmesine karar verildi. Toplu fotoğraf çekimi ile toplantı tamamlandı.

Ziyarete Katılanlar

KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat Öztürk

MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanı Kadriye Yüksel

MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu üyeleri K. Gül Akıncı, Meral Nalbant, Durcan Altan

MİAD Kurumsal Gelişim Sorumlusu Nazan Boyan

Diğer Haberler