GENÇ MİAD YÜRÜTME KURULU KARACA ZÜCCACİYE YÖNETİM KURULU BAŞKANI ARİF KARACA'YI ZİYARET ETTİ

Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri Karaca Züccaciye Yönetim Kurulu Başkanı Arif Karaca’yı ziyaret etti. 9 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyaret yaklaşık iki saat sürerken, Karaca’nın hazırlamış olduğu yeni tanıtım filmi de Kurul üyeleri ile paylaşıldı.

Gerçekleştirdiği kurumsal ziyaretler ile; ülke gündeminde söz sahibi kurum, kuruluş ve kişilerle ilişkiler kurmaya devam eden Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri,  yaklaşık yarım asır boyunca ülkemize hizmet eden, Malatya’nın gurur markalarından Karaca’yı yerinde ziyaret etti.

Ziyaretin başlangıcında söz alan Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş; yapılan çalışmalar ve gündemde yer alan faaliyet başlıkları hakkında bilgilendirmeler de bulundu. Gönültaş’ın ardından söz alan kurul üyeleri, kendilerini ve firma bilgilerini paylaştılar.

Karaca Markasının tarihsel gelişiminden kısaca bahseden Arif Karaca, 1973 yılında cam işi ile çıktıkları yolda; porselen, tencere, çatal ve bıçak ve ev tekstili ürünleriyle çeşitlenerek devam ettiklerini ifade etti. Kendilerini üretici olarak tanımlamayan ünlü işadamı; “İmalatta biz yokuz. Fakat ambalajından ürünün formuna kadar herşeyi biz tasarlayıp üreticiye iletiriz” diyerek tasarıma verdikleri önemi dile getirdi.

GERÇEK İNCİ’Yİ İLK KULLANAN BİZİZ

Firmalarında daha iyiyi arama çabası ve eğitimin asla bitmediğini savunan Arif Karaca; Finepearl serisi ile gerçek inci kullanarak yemek takımları yaptıklarını; kuvars, kaolin ve feldspat sayesinde porselene ince ve şeffaf bir görünüm kazandırdıklarını Genç MİAD Yürütme Kurulu üyeleri ile paylaştı.

SIFIRDAN DEĞİL, -1’DEN BAŞLADIK İŞ HAYATINA

Memleketten borç edinerek İstanbul’a geldiğini ifade eden Karaca, deyim yerindeyse hayata sıfırdan değil -1’den başladığının altını çizdi. Firmasını belli bir yere getirdiğini ve fakat bundan sonraki süreçte gençlere büyük iş düştüğünü belirten başarılı işadamı; “Bünyemizde çalışan gençlerimize çok güveniyorum. Onlar yeniliği açık oldukları gibi sürekli öğrenme ve eğitim süreci içerisindeler” sözleriyle yeni nesile olan güvenini ifade etti.

BİZİM BİR AİLE ANAYASAMIZ VAR

Aile şirketlerinde yaşanan problemlere de değinen Karaca, bir aile anayasası oluşturduklarını ve bu çerçevede her aileden sadece bir kişiyi şirket bünyesine kattıklarını sözlerine ekledi.

Malatya’nın iftihar markalarından biri olan Karaca; Emsan, Jumbo, Karaca Home ve Karaca Porselen gibi alanında Türkiye’nin önce gelen firmalarını bünyesinde barındırarak ve 2.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Ziyarete Katılanlar

  • Murat Gönültaş – Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı
  • İrfan Aslan  - MİAD Yönetim Kurulu Üyesi
  • Arda Aydoğan – Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi
  • Ilgın Sinan – Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi
  • Mehmet Durmuş – Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi
  • Merve Salcan Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi
  • Hakan Odabaşı – MİAD Genel Sekreteri
  • Hasan Koç – MİAD Başkan Danışmanı
  • Yılmaz Demirhan – MİAD İletişim ve Gençlik Kolları Sorumlusu

 

Diğer Haberler