Genç MİAD Yürütme Kurulu İtalya Başkonsolosluğuna Kurumsal Ziyarette Bulundu

Genç MİAD Yürütme Kurulu 11 Şubat 2014 Salı Günü İtalya Konsolosluğu Ticaret Ateşesi Maria Trinchieri’yi ziyaret etti.

Kurumsal ziyaretler çerçevesinde; yeni döneminde dördüncü ziyaretini gerçekleştiren Genç MİAD Yürütme Kurulunun İtalya konsolosluk ziyaretinde karşılıklı ticari ortamın nasıl geliştirebileceği görüşüldü.

İtalya Konsolosluğuna yapılan ziyaret, Genç MİAD Yürütme Kurulu üyelerinin kendini tanıtmasıyla başladı. Ardından MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı MİAD hakkında genel bilgiler verdi. Odabaşı’nın ardından sözü İtalyan Ticaret Ateşesi Maria Trinchieri aldı.

Türkiye’deki organizasyonlarının Büyükelçilik, Konsolosluk ve İtalyan Ticaret Merkezi bünyesinde ilerlediğini ifade eden Trinchieri, bu üç kurumunda ortak amacının iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesi ve yatırımcıları buluşturmak olduğunun altını çizdi. Nisan ayında İtalyan ve Türk yatırımcıların katılımıyla gerçekleşecek büyük bir buluşmadan bahseden İtalyan Ticaret Ateşesi, MİAD Üye işadamlarını da bu organizasyonda görmekten mutluluk duyacaklarını söyledi. Bu organizasyona olacak katılımın dışında İtalyan heyetini MİAD Dernek Merkezinde ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirten Hakan Odabaşı, bu yönde de ticari ilişkilerin ilerleyebileceğine dikkat çekti.

İtalya Başkonsolosu Gianluca Alberini, başka bir toplantısı olmasına rağmen Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleriyle kısa süreli sohbet etti. Genç MİAD’ın ziyaretinden dolayı memnun olduğunu belirten Maria Trinchieri’ye Malatya’nın meşhur kayısısı ve MİAD basılı yayınları takdim edildi.

Görüşmenin sonrasında çekilen toplu fotoğrafın ardından Genç MİAD Kurumsal ziyareti tamamlandı.

Diğer Haberler