Genç MİAD Yürütme Kurulu Hindistan Başkonsolosluğunu Ziyaret Etti

Genç MİAD Yürütme Kurulu 04 Şubat 2014 Salı Günü Hindistan Konsolosu Manish Gupta’yı ziyaret etti.

Kurumsal ziyaretler çerçevesinde, Konsolosluk ziyaretlerine yeni döneminde hız kazandıran Genç MİAD Yürütme Kurulu, Güney Kore ve İran Konsolosluklarına yapmış olduğu ziyaretlerin ardından Hindistan Konsolosluk ziyaretini 04 Şubat Salı Günü gerçekleştirdi.

Ziyaretin başlangıcında Konsolosu Manish Gupta’ya MİAD basılı yayınları ve Malatya’nın dünyaca meşhur kayısısı takdim edildi. Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra söz alan Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi Vahap Polat, Genç MİAD’ın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Genç MİAD’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Manish Gupta, Hindistan’ın Türkiye ile benzerlikler gösterdiğini dile getirdi. İki ülkenin de genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğunun altını çizen Gupta, bu dinamizmin yükselerek devam edeceğini söyledi.

Hindistanlı işadamlarını MİAD Dernek Merkezinde ağırlayabileceklerini ileten Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş, bu sayede İki ülke işadamlarının olası ticari iş birliklerine katkı sağlanabileceğinin altını çizdi. Nisan Ayında Hindistan’dan bir işadamı heyetinin geleceğini söyleyen Manish Gupta, Gönültaş’ın teklifini olumlu karşılayarak, MİAD ile iletişimde kalacaklarını dile getirdi.

Görüşmenin sonrasında çekilen toplu fotoğrafın ardından Genç MİAD Kurumsal ziyareti tamamlandı.

Diğer Haberler