Genç MİAD Kurumsal Ziyaretleri hız kesmeden devam ediyor

Genç MİAD Grubu Ünlü İşadamı Hüsnü Özyeğin’i Ziyaret Etti

Genç MİAD Yürütme Kurulu, 24 Ocak Cuma Günü Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ziyaretini gerçekleştirdi. Ünlü İşadamına yapılan ziyaret yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Ziyaretin henüz başlangıcında Hüsnü Özyeğin’e MİAD basılı yayınları takdim edildi. Özyeğin MİAD yayınlarını incelerken Genç MİAD Yürütme Kurulu üyeleri sırayla kendilerini tanıttılar. Sonrasında Genç MİAD Genel Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş MİAD’ın genel yapısı ve faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verdi.

Hüsnü Özyeğin;

“Malatya Eğitim Bursunun 1.000 öğrenciye burs sağlamasını çok önemli bir başarı ”

“Burs platformunuzun yazılımını kullanmak isteriz”

MİAD’ın faaliyetlerini ilgiyle dinleyen hüsnü Özyeğin, özellikle Malatya Eğitim Bursu Projesi üzerinde durdu. Başarılı İşadamı kimliğinin yanı sıra, eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projeleriyle de tanınan Hüsnü Özyeğin; “Burs platformunuzun 1.000 kişiye burs sağlaması gerçekten takdire değer. Burs veren pek çok kurumun bu rakamlara ulaşamadığını biliyorum. Ayrıca anlattığınız kadarıyla Burs sisteminde kullandığınız yazılım bizimde ihtiyacımız olan türde, paylaşırsanız biz de kullanmak isteriz” dedi.

Türkiye’nin birçok şehrine okullar yaptıran Hüsnü Özyeğin’in bu çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Özellikle Ağrı’daki okullarından üniversiteye yerleşme oranı R’ye denk geldiğini belirtti. Kendisi gibi eşi Ayşen Özyeğin Hanım da birçok sosyal sorumluluk projesinde aktif rol üstlendiğini söyleyen Özyeğin, Ayşen Hanımın kurucusu olduğu AÇEV’in (Anne Çocuk Eğitim Vakfı), kurulduğu günden itibaren her yıl 3 milyon TL ile büytçe harcayarak toplam 800.000 anne ve çocuğa destek olmaya çalıştığını belirtti.

em> “Önemli Olan az Para İle Çok İş Yapabilmek”

İş hayatındaki tecrübelerini paylaşan Hüsnü Özyeğin, dernek ve vakıflarda marifetin az para ile çok iş yapmak olduğunu vurguladı. Çok farklı işlere dağılmadan bir işe yoğunlaşmayı tavsiye eden Özyeğin Girişimcilerin kendi firmalarını kurmadan önce başka firmalarda uzmanlaşması gerektiğini belirtti ve bu sayede işlerin daha iyi ölçümlenebileceğini ifade etti.

Görüşmenin sonrasında çekilen toplu fotoğrafın ardından Genç MİAD Kurumsal ziyareti tamamlandı.

Diğer Haberler