Genç MİAD Bilim ve Sanat Vakfı Ziyareti

Genç MİAD Yürütme Kurulu Kurumsal Ziyaretlerine devam ediyor. Bu çerçevede Bilim ve Sanat Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özel, 26 Şubat Cumartesi günü Genç MİAD Kurul Üyelerini vakıf binasında konuk etti.

Bilim Ve Sanat Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özel;

 “Kariyer Sahibi İnsanların Neyi İyi Yaptığını Değil, Neyi Yanlış Yaptıklarını Öğrenmeye Çalışın”

Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra, Sn. Özel’e MİAD yayınları takdim edildi. 2006 yılında organize edilen Genç MİAD Fikir Platformu toplantılarının ilkine konuşmacı misafir olarak katılan Özel, bu toplantıyı hatırlatarak MİAD’ın faaliyetleri hakkında görüşlerini belirtti. Mustafa Özel MİAD yayınlarını incelerken, MİAD Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Odabaşı Genç MİAD Yürütme Kurulunun ve MİAD’ın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Malatyalıları iyi tanıdığını söyleyen Özel; hem profesyonel olarak, hem de dost ilişkileri bakımından ilişkilerinin devam ettiğini söyledi. “Eski zamanlarda alim tüccar tipi insanlar makbuldü ve günümüzde de bunun geçerli olduğunu görmek mümkündür. Yükseliş sadece bir alanda gelişiyorsa o toplum yamuk bir şekilde devam eder. Profesyonel yaptığınız işlerin dışında kültürel olarak da kendinizi geliştirmeniz gerekir. Bu ikisini bir arada yürüten insanlar düşünen eylem adamı özelliklerini taşır. Yani iktisadi alanda bir çıkış yakalıyorsanız, bilgilerinizi de tamamlayıcı olarak kullanmanız gerekir” diyerek genç işadamlarına tavsiyelerde bulundu. Şirketlerin dışında artık toplumların da marka olduğunun altını önemle çizen Özel; “Başkalarının aklından değil tecrübelerinden faydalanmalısınız. Tecrübe kıt ise ancak soyut düşünürsünüz. Türk toplumu da bu şekilde marka olabilir” diyerek toplumsal başarının da kilit noktalarına temas etti.

Katılımcıların Türkiye ve Dünya güncel meseleleri hakkında da Prof. Dr. Mustafa Özel’e sorularıyla genişleyen sohbet sonrası Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkan Vekili Abdullah Diltemiz Sn. Özel’den bu verimli sohbetin MİAD Dernek Merkezinde yapılacak bir toplantıda MİAD üyeleriyle de paylaşması için ricada bulundu. Buluşma günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

Abdullah Diltemiz (Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkan Vekili), Ali Yıldırım (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi), Burhan Mehmet Akıncı (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi), Fatih Şengöz (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi), Ömer Faruk Karabulut (Genç MİAD Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı), Selahaddin Erdal (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi), Murat Gönültaş (Genç MİAD Üyesi), Hakan Odabaşı (MİAD Genel Sekreter Yardımcısı), Nazan Boyan (MİAD Kurumsal Gelişim Sorumlusu), Yılmaz Demirhan (Genç MİAD Kurul Sekreteri)

Diğer Haberler