MİAD’dan Girişimcilere Destek

MİAD Kadın Kollarının Organize Ettiği Girişimcilik Eğitimi 09 Nisan Pazartesi Günü Başladı

MİAD bünyesinde iş kurmak isteyen girişimci adaylara destek olmak ve yeni girişimcilerin ekonomiye dâhil olabilmesi için Girişimcilik Eğitimi başlatıldı. MİAD-KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitimler dernek merkezinde hafta içi üç gün devam ediyor. 09 Pazartesi günü başlayan eğitime girişimci adayı 30 kişi katılıyor.

MİAD Kadın Kollarının organize ettiği ve finansmanını sağladığı projenin hayata geçirilmesinde Somut Strateji Eğitim ve Danışmanlık firmasından destek alındı. Girişimcilik eğitimi konusunda deneyimli uzman eğitmen dilek PORSUK’un verdiği eğitimler sonunda girişimci adayları iş planlarını yazarak KOSGEB desteklerine başvuru yapabileceklerdir.

Toplam 60 saat sürecek eğitim sonunda katılımcılara KOSGEB onaylı sertifikaları verlecektir. Sertifika alan katılımcılar, yeni iş kurmaları halinde KOSGEB’in girişimcilik destek programı kapsamında 30 bin liraya kadar olan hibe desteklerinden faydalanmak için başvurabilecekler.

MİAD ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen GİRİŞİMCİLİK Eğitiminde KOSGEB destekleri, yeni iş kuranlara dönük desteğin mevzuatı, başvuru aşamaları, iş planının hazırlanması, Pazar araştırmasının yapılması, yönetim planı oluşturulması ve yatırım fizibilitelerinin yapılması konuları işlenmektedir.

Diğer Haberler