MİAD Kadın Kolları 3. Yöresel Ev Yemekleri Yarışması Gerçekleştirildi

Malatyalı İşadamları Derneği Kadın Kolları Yürütme Kurulunun Organize ettiği ve geleneksel hale gelen “Malatya Yöresel Ev Yemekleri Yarışması”nın üçüncüsü 14 Nisan Salı günü İstanbul Beykoz Sabancı Öğretmenevinde gerçekleştirildi.i.

MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanı Kadriye Yüksel organizasyonun açılış konuşmasında katılımcılara ve organizasyonda emeği geçen tüm kurul üyelerine teşekkürlerini sundu. Birbirinden lezzetli ve özenle hazırlanmış 19 yemeğin yarıştığı organizasyona 200’ün üzerinde misafir katıldı.

Jürinin oylaması sonucunda 19 çeşit yemeğin yarıştığı organizasyonda Aydan Tükenmez, Yeşilyurt Kiraz yaprak sarması ile birinci olurken, Seher Bulunmaziz, ikinci ve Bedriye Kubat ise üçüncü geldi. Ayrıca 4.5. ve 6. olan yarışmacılara mansiyon ödülleri verildi.  Dereceye giren yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim edildi. Yemek yarışmasına jüri üyesi olarak katılıan Türk Halk Müziğinin iki önemli ismi Selahattin Alpay ve Belkıs Akkale de sevilen türkülerini seslendirdiler.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal için içli köfte yapan Bedriye Kubat hanımefendinin de jüri üyesi olduğu yarışmanın onur konuğu İstanbul valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin oldu.

Diğer Haberler