KOSGEB Destek Eğitim Programı

MİAD Kadın Kollarının düzenlediği “KOSGEB Destek Programları Eğitimi” 11 Mayıs 2011 Çarşamba günü KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat Öztürk’ ün sunumuyla dernek merkezimizde gerçekleştirildi. Eğitime MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu üyeleri, MİAD üyeleri ve misafirler katıldı.

Sunumuna dünya ekonomisinde yer alan ülkelerin  bugünkü ve gelecekti gelişmişlik durumlarıyla  giriş yapan ÖZTÜRK , ülkemizin gelişmişlik düzeyini etkileyecek faktörlerden birinin de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’ in desteklenmesi olduğunu açıkladı. KOBİ’lerin; toplam ihracat, istihdam, satış, yatırım içerisindeki oranının önemli boyutlarda olduğunu vurgulayarak, bu anlamda KOSGEB’in amacını; Küçük ve Orta Ölçekli Firmaları Büyük Ölçekli hale getirerek istihdamı arttırmak olarak belirtti.

KOSGEB Destek Programların

AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Program

 KOBİ Proje Programı

İşbirliği-Güç birliği Destek Programı

Tematik Destek Programı

Genel Destek Programı

Girişimcilik Destek Programı

Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı

başlıklarında toparladıklarını söyleyen Dr. Serhat Öztürk, KOSGEB’in yeni girişimcilere;”İşlik kullanımı, kira desteği, makine teçhizat desteği, personel gideri, başlangıç sermayesi desteği, proje geliştirme giderleri.” şeklinde destekler verildiğini belirtti.

KOBİ desteklerinden işadamlarının yararlanabilmesi için Girişimcilik Destek Programı yapılmasının faydalı olacağını belirten ÖZTÜRK sivil toplum kuruluşları ve belediyelerle bu konuda işbirlikleri yaptıklarını belirtti. Konunun önemine dikkat çeken, MİAD Kadın Kolları Başkanı Kadriye Yüksel bu alanda kadın kolları grubu olarak çalışma yapacaklarını belirtti.

Eğitimi KOSGEB’in başarı hikayeleri ve fuar ziyareti bilgileriyle sonlandıran Dr. Serhat Öztürk’e sunumundan ötürü bir teşekkür plaketi ve kayısı hediye edildi.

Diğer Haberler