Kadın Kollarının Temelleri Atılıyor

29 Nisan 2010 Perşembe günü MİAD’ın İstanbul Güneşli’deki Genel Merkezi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya gelen MİAD'lı kadınlar, MİAD kadın Kolları’nın kurulması için aktif çalışma yürütülmesi konusunda fikir birlikteliğine vardılar.

MİAD’ın  kadın üyelerinin yanı sıra Yönetim Kurulu üyelerinin üyelerinin eşleri ve kızlarının katıldığı kahvaltı öncesinde herkese tek tek “hoş geldiniz” diyen Hülya AKDAŞ (MİAD Başkanı Yunus AKDAŞ’ın eşi) “Birlikte Neler Yapabiliriz?” ana temasına geçmeden önce gücümüzün ne olduğunu bilmemiz gerektiğini ilk toplantının amacının tanışma ve kaynaşma olduğunu söyledi.

Hayır işlemenin insanın yaradılışında var olduğunu belirten Hülya Akdaş, bir yandan hayır işlerine odaklanırken diğer yandan da talepler doğrultusunda tarihi mekanların gezilmesi, kültür ve sanat etkinliklerinin takip edilmesi yönünde çalışmalar yapılabileceğini kaydetti.

Katılımcıların tek tek kendilerini tanıtmasından sonra MİAD çatısı altında yapılan çalışmalara kısaca değinen MİAD Basın Danışmanı Cemile Varol detaylı bilgi vermesi için MİAD Genel Sekreter Vekili Hakan Odabaşı’na sözü bıraktı.

MİAD’ın Malatya’da 50 dönümlük arazide inşa ettirdiği 16 villadan oluşan “Sevgi Evleri” projesine değinen ve bu projeden “En prestijli projemiz” diye bahseden Hakan Odabaşı şunları söyledi:

“Şimdi de yine MİAD’a yakışan 108 yataklı konukevi projesini hayata geçireceğiz. Turgut Özal Tıp Merkezi arsası içinde temeli atılan bu proje hasta yakınlarının konaklama sorununu ortadan kaldıracak. Bunun dışında sanayimizi geleceğe hazırlayan Teknokent projesinin ortağı olduk. Genç MİAD grubu çok önemli toplantılara ev sahipliği yapıyor. Kadın üyelerimizin de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum.”

"Kadınlardan Tam Destek"

MİAD çatısı altında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten katılımcılar, bundan sonra yapılacak çalışmalara destek olacakları sözünü verdiler. Kadın Kolları oluşturulması için düzenlenen ilk toplantıya şu isimler katıldı:

Toplantıya Katılanlar:

1.       Büşra YILDIRIM

2.       Aslı EKŞİ

3.       Aynur İŞLEYEN

4.       Ayşin AKDAŞ

5.       Cemile VAROL - MİAD Basın Danışmanı

6.       Çiğdem AŞIK

7.       Doç.Dr. Işıl ALBENİZ

8.       Durcan ALTAN

9.       Fatma AKDAŞ

10.   Gülçin YILDIRIM

11.   Halime YILDIRIM

12.   Hatun TUNA

13.   Hülya AKDAŞ

14.   Meral NALBANT

15.   Nazan BOYAN - MİAD Kurumsal Gelişim Sorumlusu

16.   Prof.Dr. Nevin YALMAN

17.   Rukiye AKDAŞ

18.   Sema EKŞİ

19.   Sema POLAT

20.   Sema POLAT

21.   Sunay ATEŞOĞLU - Vakıfbank Kaynarca Şube Müdürü

22.   Zekiye AKDAŞ

23.   Zerrin YILDIRIM

24.   Zuhal ÜNALDI

Diğer Haberler