Kadın Kolları Haftasonu Buluşması

22 Ocak 2011 Cumartesi günü MİAD Kadın Kolları tarafından Sabancı Öğretmenevi’nde gerçekleşen buluşmada, Kadın Kolları Yürütme Kurulu üyeleri, MİAD üye eşleri ve davetlilerden oluşan grup öğle yemeğinde eşliğinde keyifli bir sohbet ortamında bir araya geldiler.

Programın açılışında katılımlarından dolayı tüm misafirlere hoş geldiniz diyen MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanı Kadriye Yüksel; “Bu buluşmanın iki amacı var. Birincisi siz değerli misafirlerimizle bir araya gelerek sohbet etme ve dostluğumuzu pekiştirmek, diğeri ise; grup olarak hayır işlerine dahil olabilmek. MİAD Kadın Kolları olarak 10 adet Malatyalı Üniversite öğrencisi kızımıza, Malatya Eğitim Bursu Projesi kapsamında burs veriyoruz. Bu toplantıdan elde edilen gelir de bu hayırlı amaç için kullanılacaktır. Sizlere bu hayırlı amaca destek olduğunuz için teşekkür ederim” dedi. Ayrıca Kadın Kolları’nın yeni başlattığı kitap kampanyasına da değinen Yüksel, Malatya’da okumak için kitap alamayan ilköğretim okulu öğrencilerinin, okullarının kütüphanesine kitap yardımı yapmayı planladıklarını dile getirdi. Ulaşabildikleri her yerden şiir, hikaye, roman ve okula yardımcı kitapları topladıklarını ve bu konuda evinde kullanılmayan kitapları olan bayanlardan, kitaplarını bu projeye bağışlamaları için destek istedi.

Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı K. Gül Akıncı ve Yürütme Kurulu üyesi Meral Nalbant’ın yaptığı teşekkür konuşmalarından sonra misafirler, sohbet ederek öğle yemeği yediler ve canlı müzik eşliğinde birlikte hoş vakit geçirdiler.

Diğer Haberler