MİAD Geleneksel İftarı

MİAD Geleneksel İftarı 03 Ağustos 2011 Çarşamba Günü Polat Renaissance Otel'de Gerçekleştirildi

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde verilen iftar yemeğinde binlerce üniversite öğrencisi için burs desteği alındı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen organizasyona MİAD üyeleri ve konukları yoğun ilgi gösterdi. Gecede bir konuşma yapan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, bu yıl Malatya Eğitim Bursu Platformu’nun 4 bin üniversite öğrencisine burs vermeyi hedeflediğini söyledi.
 
İstanbul Yeşilyurt’taki Polat Renaissance Otel’de verilen iftar yemeğine MİAD üyeleri, işadamları ve davetlilerden oluşan altıyüzü aşkın misafir katıldı. MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akdaş, iftarda yaptığı konuşmada, önce geçtiğimiz ay Malatya’da hizmete açılan MİAD-Malatya Belediyesi Konukevi’ni anlattı. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yatarak tedavi gören hasta yakınlarının konaklama ihtiyacını karşılamak için yapılan 62 odalı ve 123 yatak kapasiteli konukevi, hasta yakınlarına çağdaş bir hizmet sunuyor. Konukevinin 4 yıldızlı standartlarda hizmet verdiğini kaydeden Akdaş, “Ekonomik durumu iyi olmayan hasta yakınları, hastalarına refakat edebilmek için hastane çevresinde yatak-yorgan atıp barınmaya çalışıyordu. Konukevimizin açılışıyla, artık insanımıza yaraşır, modern bir hizmet anlayışıyla, bu mesele ortadan kalktı. Şimdi de burs bekleyen 12 bin üniversiteli öğrencilerimizin bu ihtiyacını karşılamak için yola çıktık. Malatya Eğitim Bursu Platformu aracılığıyla yapılacak bağışların miktarı ne kadar fazla olursa o oranda öğrencimize el uzatmış olacağız” dedi.
 
"Ev hanımları da burs verebilir"
 
Akdaş’tan sonra Malatya Eğitim Bursu Projesi’nin sunumunu yapan MİAD Genel Sekreteri ve Malatya Eğitim Bursu Platform Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Turan Koçer,“Her kesimin bu projeye katılabilmesini amaçlıyoruz. Mahalle esnafı da bir öğretmenimiz de kuyumcu da kayısı tüccarı da hatta gün düzenleyen ev hanımları da öğrenci okutarak bu kampanyaya katılabilirler” dedi. Son derece güvenilir bir sistem üzerinden, bağışlanan her kuruşun öğrenciye ayniyle aktarıldığını vurgulayan Koçer, şöyle devam etti:”Bağışçı ile öğrenci arasında hiç kimse yok. Bağışçı, öğrencisini seçtiği gibi bursunu da doğrudan öğrencinin hesabına ödüyor.”
 
"Siteye gir, öğrencini seç"
 
Proje sayesinde;  eğitim gönüllüleri, burs verecekleri öğrencileri bizzat kendileri seçebiliyor. 2011 – 2012 eğitim-öğretim döneminde yıllık burs miktarı bin 200 TL. Gönüllüler;  öğrenciyi kendi ilçesinden, köyünden veya  mahallesinden seçebiliyor. Ya da sistem üzerinden kendilerine bildirilen isimlere burs verebiliyor. Bu arada öğrencinin gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadığını incelemenize gerek yok. Eğitim gönüllüleri bunun için zaman kaybetmeyecek. Mülki ve mahalli idarelerle de yürütülen işbirliği sayesinde, öğrencilerin verdiği bilgiler ve ailevi imkanlar araştırılıp, puanlandıktan sonra www.malatyaeğitimbursu.com adresinde yayınlanıyor.
 
"Hala bir burs hesabınız yok mu?"
 
Eğitim – öğrenimini sürdürürken, ekonomik olarak zorlanan binlerce ihtiyaç sahibi Malatyalı üniversiteli öğrencisi var. Bu öğrenciler, kendilerine uzanacak bir el bekliyor. Eğitim gönüllülerinin açacağı bir burs hesabı ile artık onlara ulaşmak çok daha kolay. www.malatyaegitimbursu.com adresi üzerinden seçtiğiniz öğrenciye burs bağışı yapmak son derece güvenilir ve kolay. Malatyalı binlerce üniversite öğrencisi sizlerden uzanacak bağış elini bekliyor.
 
Bu amaçla: www.malatyaegitimbursu.com  adresine girip bağış hesabı açabilirsiniz.
 

Diğer Haberler