Geleneksel MİAD İftarı

MİAD Yönetim Kurulunun ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel MİAD iftarı 19 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirildi. Holiday İnn Mahmutbey Otelde düzenlenen iftar; Malatyalı işadamlarını, bürokrat, akademisyen, siyasetçi birçok ismi bir araya getirdi.

Ramazan ayının getirdiği birlik ve beraberlik ortamının paylaşıldığı MİAD iftarı MİAD üyeleri ve konuklar sohbet ve muhabbetle iftar sofrasının bereketini paylaştılar.

İftar saatine bir saat kala konukların gelmeye başladığı gecede, iftar öncesi sohbetlerle iftar saati beklendi. Konukların salona gelmesi sonrası ramazan sofralarının biraz sabırsızlıkla ama huzur içinde sohbetlerle beklenilen manzarası tüm salona hakim oldu. MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ misafirlere hitaben yaptığı konuşmada Malatyalı işadamlarının özveriler göstererek derneğe destek olduklarını bu sayede MİAD olarak örnek gösterilen çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Yunus AKDAŞ “İftar sofrasının bereketini paylaştığımız bu gecede sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Malatyalı İşadamları Derneği olarak her sene düzenlediğimiz iftar organizasyonumuzla bir araya gelme fırsatı yakalayabiliyoruz. MİAD sekretaryası ve kurulları ile projeler üreterek topluma, işadamlarımıza ve şehrimize katkı sağlamaktadır. Özellikle Malatya’da yaptırdığımız MİAD Sevgi Evleri ve sonrasında yapımı süren MİAD konukevi ile sivil toplum örgütlerinin inisiyatif kullanarak neler yapabileceğini kanıtladığımızı düşünüyorum. Bu projelerde bize destek olan işadamlarımıza ve yönetim kuruluma burada tekrar teşekkür etmek isterim. Bu yaz sevgi evlerimizde kalan çocuklarımızın sünnet organizasyonunu da yaptık. Çocuklarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Valilikle yürüteceğimiz Malatya eğitim fonu projemiz ile Malatya’da burs almayan öğrenci kalmasın hedefiyle çalışıyoruz. Bu projede Taha Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa KÜÇÜK’e özellikle teşekkür etmek istiyorum. Destekleri ile Türkiye’ye model olabilecek bir proje hayata geçmek üzeredir.” dedi. AKDAŞ sözlerini katılımcılara teşekkür ederek tamamladı.

İftar yemeğine katılanlardan Malatyalı İstanbul Milletvekili Gürdal AKŞİT’ de katılımcılara hitaben söz aldı. Malatyalı bir vekil olarak iftar yemeğinde bulunmaktan zevk duyduğunu belirten AKŞİT katılımcıların ramazan ayının hayırlara vesile olması dilekleri ile herkesi selamladı.

Diğer Haberler