Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen İftarı

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen ’in katılımıyla düzenlenen iftar yemeği MİAD Yönetim Kurulu üyesi Akan Gümrükleme’nin sahibi Bülent Arıkan’ın ev sahipliğinde 23 Ağustos 2010 tarihinde gerçekleştirildi. MİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri ve davetlilerin katıldığı iftar yemeği Holiday Inn Airport Otelde düzenlendi.

İftar Yemeğinin ev sahipliğini yapan AKAN Gümrüklemenin sahibi Bülent ARIKAN yaptığı açılış konuşmasında katılımcılara teşekkürlerini sunarak ramazan ayının hayırlara vesile olması dileklerini sundu. MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ’in iftar yemeğine katılımı dolayısıyla teşekkürlerini sundu. Akdaş: “Malatyalı işadamları ile ülkemize ve şehrimize yararlı olacak işler yapmaya çalışıyoruz. MİAD olarak gönüllü bir birlikteliğimiz var. Bu birliktelik ve sekreteryamızın çalışmaları ile birçok proje hayata geçirdik ve yenileri için çalışıyoruz. Malatya çok önemli işadamlarını yetiştirmiş bir şehir. MİAD genç nesillerle deneyimli işadamlarımızın buluşmasını sağlayarak genç işadamlarımızı geleceğin küresel oyuncuları olma yolunda yönlendiren bir sivil toplum kuruluşu olmuştur. Bu akşam aramızda bulunan tüm konuklarımıza teşekkür ediyor, hayırlı geceler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Size Beyefendi’den (Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL) Selam Getirdim

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen konuşmasına Malatya’nın ülke için önemli bir şehir olduğunu sosyo-ekonomik konumunun yanı sıra Türkiye’ye yön verecek isimler çıkardığını vurguladı. İsen : “MİAD Yönetim Kurulu beni 6 ay önce ziyaret etmişti. Kendileriyle güzel sohbetlerimiz oldu o gün bir kahvaltıda buluşup bu sohbetleri MİAD üyesi işadamlarımızla da paylaşmayı düşünmüştük ama kısmet bu güne imiş. Tabi benim programım artık bana bağlı değil. Beyefendinin programına göre tarih belirleyebildik. Size Beyefendi’den de selam getirdim. Bugün tereciye tere satmak misali Burada Malatyalılara Malatya’yı anlatmayacağım. Çünkü burada biliyorum ki ülke ekonomisine, sanayisine yön veren Malatyalı işadamları var. Sizler Malatya’yı benden daha iyi biliyorsunuz.Ben debazı detaylar paylaşmak istiyorum.  Malatya İstanbul gibi bir mega kent olmasa da birçok memleketten daha ileri bir seviyededir. Zaten İstanbul gibi mega kent dediğimiz iller 1000 km çevresini etkileyen illerdir. Malatya kendi kendine yetmenin ötesinde çevresine etki edebilen bir şehir. Ayrıca Malatya’da yaşayanlar kadar İstanbul da ve diğer illerde ki özellikle Malatyalı işadamları ülke ekonomisine yön veriyor. Malatya büyük bir şehir ancak şehir olarak büyüklüğün yanı sıra başka ülkelerde başka illerde, kendi ilinizle ilgili bir algı oluşturmanız gerekir. Örneğin yurtdışındaki bazı ülkeler için Antalya algısı Türkiye algısından önce gelmektedir. Malatya’nın da marka şehir olarak bir algı oluşturması gerekiyor. Bunun için sadece işadamları değil. Şehri yönetenlerin ve sivil toplum örgütlerinin de rol üstlenmesi katkıda bulunması gerekiyor.“ dedi Prof. Dr. Mustafa İsen ’in konuşması sonrası bazı katılımcıların teşekkür konuşmaları ve düşüncelerini paylaşmaları ile gece tamamlandı.

Diğer Haberler