Sevgi Annelerinin Şefkat Eli

MİAD Kadın Kolları grubunun organize ettiği ‘’Sevgi Anneleri’’projesi kapsamında 14 – 15 Ocak Cumartesi günü Malatya’da etkinlikler düzenlendi

Kadriye Yüksel – MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanı;
“Sevgi Anneleri projesi ile Malatya MİAD Sevgi Evlerindeki kimsesiz çocuklara anne şefkatini hissettirmeyi amaçlıyoruz"
 
MİAD Kadın Kolları grubunun organize ettiği ‘’Sevgi Anneleri’’projesi kapsamında 14 – 15 Ocak Cumartesi günü Malatya’da etkinlikler düzenlendi. İstanbul’da yirmiye yakın MİAD Kadın Kolları üyesinin katılımıyla düzenlenen organizasyonda Sevgi Evlerindeki çocuklarla sıcak ilişkiler kurulan bir gün geçirildi.
 
Malatyalı İşadamları Derneğinin hayata geçirdiği MİAD Sevgi Evleri Projesi fiziki barınma sorununu halletmenin ötesinde kimsesiz çocuklarımızın geleceğini aydınlatmayı amaçlamıştı. Bu amaçla Sevgi Evlerinde konaklayan çocukların manevi ihtiyaçlarının da karşılanması, anne şefkati görebilmelerini sağlamak için sevgi anneleri projesi hayata geçirildi. Sevgi Anneleri projesi ile Malatya’da yaşayan kadınların ve STK ‘ların katılımı da sağlanarak sürekli çocukların takip edileceği bir gelecek oluşturmak hedefleniyor.
 
Ocak ayında doğan çocukların doğum günü etkinliklerinin de yapıldığı organizasyonda Malatya’dan katılanlarla birlikte yaklaşık otuz kişilik bir Sevgi Anneleri grubu kimsesiz çocuklarla doyasıya bir gün geçirdiler. Tiyatro gösterisi ile eğlenen çocuklarımız yaş pasta kesimi ve hediyeleriyle mutlu bir gün geçirdiler.          
              
Projeye destek veren Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın da katıldığı etkinliklerde pasta kesimi ve oyuncakların dağıtımı Kadın Kolları Yürütme Kurulu Üyeleri ve Öznur Çalık’ın bizzat katılımı ile gerçekleştirildi. Çocukların anneleri olarak her zaman yanlarında olduğunu belirten Çalık, MİAD Kadın Kollarına da duyarlı projesi nedeniyle teşekkürlerini iletti ve her zaman destek olacağını belirtti.
      
Etkinlikler sonrası duyduğu heyecanı belirten MİAD Kadın Kolları Başkanı Kadriye Yüksel Sevgi Anneleri Projelerine tüm STK’lı hanımların katkıda bulunmasını beklediklerini ifade etti. Kimsesiz çocukları mutlu görmenin sevincini yaşadığını söyleyen Yüksel bundan sonra da her zaman Sevgi Evlerindeki çocukların yanlarında olacaklarını ifade etti.
 
Malatya’da yapılan gezi kapsamında MİAD Konukevini de ziyaret eden Kadın Kolları özellikle Konukevinde geliştirilmeye çalışılan ‘Hayır Mağazası’ ve benzeri sosyal projelere de destek olacaklarını belirttiler. Malatya gezisinin ikinci gününde Yeşilyurt Belediye Başkanı ve Battalgazi Belediye Başkanının misafiri olan MİAD Kadın Kolları iki günlük ziyaret sonrası Malatya’dan ayrıldılar.
 
Katılanlar;
 
Kadriye Yüksel, Gül Akıncı, Durcan Altan, Hürriyet Er, Meral Nalbant, Afet Armutlu, Hatice Demezoğlu, Gülten İlhan, Naciye Nergis, Nadire Kazgan, Nermin Kutlubay, Nural Pişkinöz, Seda Sayın, Sevgi Eraslan, Şeyda Ülkü Bozkuş, Yasemin Sevinç
[/toggle]

Diğer Haberler