MİAD Geleneksel Malatya Gezisi

Malatyalı İş adamları Derneği konukevi açılışı süresince Darende, Doğanşehir, Pütürge ve Yeşilyurt ilçelerini hem ziyaret etme hem de eğlenceli aktivitelere katılma imkanı buldular.

MİAD üyelerimiz ve işadamlarımız, konukevi açılışı öncesinde ve sonrasında şehri gezme imkanı buldular. 8 Temmuz Cuma günü Malatya’ya varan katılımcıların ilk durağı Doğanşehir oldu. MİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Vahap KÜÇÜK’ün ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltı ile misafirler yolculuk yorgunluğunu atma fırsatı buldular. Kahvaltının ardından MİAD Sevgi Evleri ziyaret edildi. Açılışından itibaren MİAD Sevgi evlerinde kalan yavrularımız ve hayırsever işadamlarımız arasındaki aile ilişkisi ve şefkati, oraya sadece beton yığını değil aynı zamanda bir sevgi inşa edildiğini gösterdi. Bu ziyaretin ardından Gündüzbey’de Malatya Belediye Başkanı Sn. Ahmet Çakır’ın ev sahipliğinde yenen akşam yemeği ile gezinin ilk günü tamamlandı.

Malatya gezimizin ikinci günü İnönü Üniversitesi havuzbaşı restaurantta yapılan kahvaltı ile başladı. Gezi grubu kahvaltının ardından Konukevi açılışına katıldılar. Açılış öncesi gezilen Turgut Özal müzesi katılımcıların duygulu anlar yaşamasına vesile oldu. Malatya’nın hem kültürel hem de görsel yönden zenginlikler barındırması katılımcılara gezi konusunda alternatifler sundu. Bu nedenle günün ilerleyen saatlerinde iki gruba ayrılan İşadamlarımızdan bir grup; Darende ilçesinde yaklaşık 8 km’lik bir parkura sahip olan Tohma kanyonunda rafting yapmanın keyfini yaşadılar. Raftingin ardından Günpınar şelalesinin eşsiz manzarası eşliğinde akşam yemekleri yenildi. Diğer grup ise dünyanın 8 harikasından biri olan Nemrut dağına çıktılar. Güneşin doğuş ve batışının izlenebildiği en güzel yer olan nemrut dağı, gerisinde hoş sohbetler ve güzel paylaşımlar bıraktı.

Yoğun ve bir o kadar keyifli geçen ikinci gününün ardından gezinin son gününde Gündüzbey Susesinde kahvaltı yapıldı. Aynı günün akşamı Malatya gezisi sona erdi. Katılımcılar akşam saatlerinde toplu olarak İstanbul’a döndü.

MİAD ailesi olarak dostlukların birlikteliklerle var olduğunu, bunun bazen bir gezi bazen ise bir acı kahve ile sağlandığı inancındayız. Malatya gezisimize teveccüh gösterip katılarak bu birlikteliği sağlayan değerli katılımcılara teşekkür eder,  başka organizasyonlarda bir arada olmayı gönülden arzu ederiz.

Diğer Haberler