MİAD İş Günleri 2

MİAD üyelerimizin ulusal ve uluslararası firmalarla iş ilişkilerini geliştirmeye katkı sağlamak amacıyla düzenlenen MİAD İş Günleri’nin ikincisi 07 Temmuz 2011 Perşembe günü gerçekleştirildi.

İran İhracat Sanayi ve Ticaret Derneği Başkanı Sn. Rahman  Pourghorban ve İran Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Sn. Abdullah Ahlaki’nin de katıldığı toplantının açılış konuşmasını Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ yaptı. İran’la olan ticaret ilişkilerinin çok eskilere dayandığını belirten KaradağĞ, bundan sonrası içinde aynı ilişkilerin devam etmesi gerektiğini söyledi. İki oturum şeklinde organize edilen toplantıda, birinci bölümünün moderatörlüğünü yapan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, iş görüşmelerinin İran’da da devam etmesinin ve somut adımlar atılmasının önemine değindi.

Abdullah Ahlaki ve ardından söz alan Rahman  Pourghorban ise bu buluşmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Soru-cevap şekilde devam eden toplantıda, Abdullah AHLAKİ hem İran’lı işadamlarının hem de hemşehrilerimizin sorularını yanıtladı. Günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından oturumun ikinci bölümüne geçildi.

Oturumun ikinci bölümünde ikili görüşmelere geçildi. Yeni iş ortaklıklarının kurulması amacıyla yapılan bu görüşmelerde firmalar kartvizit alışverişinde bulunarak kendi firmalarını potansiyel iş ortaklarına anlattılar.

Diğer Haberler