Genç MİAD Yürütme Kurulu TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi Ziyareti

Genç MİAD Kurumsal ziyaretler çerçevesinde 04 Temmuz Pazartesi günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi’yi makamında ziyaret etti.

Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra, Yürütme Kurulu Başkanı M.Onur Karadağ Genç MİAD faaliyetleri hakkında Mehmet Büyükekşi’ye bilgiler verdi. Ardından kendilerine MİAD yayınlarından takdim edildi.

İhracatın son yıllarda daha da önem kazandığını belirten Büyükekşi, bunun sebebinin cari açık olduğunun altını çizdi. BÜYÜKEKŞİ Türkiye’nin ihracattaki durumunu ise şu şekilde değerlendirdi; “Türkiye ihracat konusunda hızlı bir şekilde gelişiyor. Afrika gibi yeni pazarlara girilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama bunu yaparken Avrupa göz ardı edilmemelidir. Örneğin Almanya’ya yapılan ihracattaki %1’lik gelişme, diğer ülkelerde ya da 0 lara denk gelebiliyor.” BÜYÜKEKŞİ, Önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek olan Türk Ticaret Kanunu ile firmaların şeffaflaşacağını, bununla birlikte haksız rekabetin önleneceğinin altını çizdi.

İyi sektör ya da kötü sektör gibi bir ayrım yapılmaması gerektiğini savunan TİM Başkanı, değişime ayak uydurabilenler ve uyduramayanlar vardır diyerek sözlerini tamamladı.

Günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile ziyaret sona erdi.

Ziyarete Katılanlar

M.Onur KARADAĞ (Genç MİAD Yürütme Kur. Başk.)

İrfan ASLAN (Genç MİAD Eğitim Kom. Başk.)

Ramazan ATAY (Genç MİAD Teşk. ve Mali İşler Kom. Başk.)

M. Fatih ŞENGÖZ (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi)

Yılmaz DEMİRHAN (Genç MİAD Kurul Sorumlusu)

 

Diğer Haberler