Genç MİAD TÜGİAD Kurumsal Ziyareti

Genç MİAD Yürütme Kurulu Tügiad Başkanı Lütfü Küçük'ü 05 Mayıs 2009 Salı Günü Makamında Ziyaret Etti

Malatyalı İşadamları Derneği Genç MİAD Grubu kurumsal ziyaretleri çerçevesinde TÜGİAD’ı ziyaret etti. Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet 05 Mayıs Salı günü TÜGİAD merkezinde TÜGİAD başkanı Lütfü KÜÇÜK tarafından misafir edildi.

Toplantıda Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi Onur KARADAĞ Genç MİAD hakkında bilgiler verdi. Genç İşadamları olarak eğitim, gezi fikir platformu ve seminerlerle faaliyetlerini sürdürdüklerini söyleyen KARADAĞ kurumsal ziyaretlerle hem sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğini geliştirmek hem de Genç MİAD çalışmaları hakkında bilgiler vermek ilişkileri geliştirmek amacını taşıdıklarını belirtti.

Genç MİAD Grubunu misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirten TÜGİAD başkanı Lütfü KÜÇÜK TÜGİAD hakkında bilgiler verdi. KÜÇÜK “TÜGİAD İstanbul dışında Ankara ve Bursa da faaliyet göstermektedir. Ankarada Bürokrat ve İnşaatçılardan oluşan 120 kişilik bir üye profilimiz var. Bursa’daki üyelerimiz ise Sanayici üyelerimiz ağırlıktadır. TÜGİAD’ın toplamda 650 civarında üyesi vardır ve yaş ortalaması 37’dir. Bünyesinde 300 firma barındırmaktadır. Avrupa’da köklü bir duruşumuz var.” dedi.

Aile şirketinden gelme olduğunu ve zamanında Aile şirketinden dolayı eziklik hissettiğini söyleyen Lütfü KÜÇÜK, bunun yanlış olduğunu ve Avrupa’da şu anda en büyük trend olan aile şirketlerinin içerisinde daha bir özveri ve ruh olduğunu belirtti. Aile şirketlerinin kurumsallaşmaya engel olmadığını belirtti. KÜÇÜK “TUGİAD olarak komşu ülkeler ile ticari temaslarımız var. Üniversitelerle ile eğitim konusunda çalışmalar sürdürüyoruz. Klasik olarak Aylık Sıla Buluşmalarımız devam ediyor. Avrupa ile ilgili temaslarımız gümrük birliğinden öncesine dayanmaktadır. O zaman Avrupa Genç İş Adamları Komisyonu sayman üyesiydik. Bu anlamda TÜGİAD şemsiye görevi görmektedir diyebiliriz. Sizler Malatyalı Genç İş Adamları olarak Bu bağlamda farklı derneklere Yürütme kurulunuz olarak adam gönderebilirsiniz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıya Katılanlar:

İrfan ASLAN, İbrahim SIRMA, Onur KARADAĞ, Serkan ILICAK, Abdullah DİLTEMİZ, Yılmaz DEMİRHAN

Diğer Haberler