Genç MİAD Temel Kotil Kurumsal Ziyareti

Genç MİAD Dış İlişkiler Komisyonu Thy CEO’su Doç. Dr. Temel Kotil’i 12 Nisan 2010 Salı Günü Ziyaret Etti

THY Ceo’su Doç. Dr. Temel Kotil; “Doğru bildiğiniz işi yapıyorsanız eleştirileri dikkate aldığınız kadar, yeri geldiğinde kulaklarınızı tıkamayı da bilmelisiniz”

Genç MİAD Yürütme Kurulu Dış İlişkiler Komisyonunun organize ettiği kurumsal ziyaretlerin yeni dönemde ikincisini gerçekleştirdi. THY Ceo’su Temel Kotil, Genç MİAD Yürütme Kurulunu 12 Nisan 2010 Salı günü THY Genel Müdürlük binasında kabul etti.

Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ’ın Genç MİAD’ın faaliyetlerinden bahsettiği görüşmede; Doç. Dr. Temel Kotil, THY’nin başarı sırlarından dünya’nın dev markaları arasında yer almasına kadar birçok soruyu içtenlikle yanıtladı.

Dünya markalarıyla rekabet edebilmek için dünya markası olmayı düşünmek ve bu yolda kafa yormak gerektiğini söyleyen Kotil; “Büyük adımlar atarken birçok eleştiri alabilirsiniz, ama başarılı olmak istiyorsanız, gerektiğinde bunlara kulak tıkamayı öğrenmelisiniz. Soğukkanlılık çok önemli ve bu soğukkalınlılığın yönetim kademesinde başlaması gerekmektedir. Eğer biz yönetim kademesinde stres yaparsak alt kademelerde bunun olumsuz etkileri daha da büyür.” dedi.

Barcelona, Manchester United gibi dünya devleriyle yapılan reklam anlaşmalarının ise ilgili ülkelerde bulunan yöneticilerinin çabalarıyla hızlandığını belirten Kotil, yetişmiş insan kaynağının kuruma katkısını katılımcılara örneklerle anlattı. Başkan M.Onur KARADAĞ’ın tecrübelerini paylaşmak üzere Genç MİAD’ın organize Fikir Platformu Toplantısına davet ettiği Temel Kotil en kısa sürede Malatyalı genç girişimcilerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağını belirtti.

Görüşme Sonrasında Temel Kotil’e Malatya kayısısı ikram edildi. Kotil ise katılımcılara THY’nin 75. Yılı için özel hazırlanan müzik arşivi koleksiyonu ve maket uçakları hediye etti.

Ziyarete Katılanlar

1.       M.Onur Karadağ - Genç MİAD Yürütme Kur. Başkanı

2.       Abdullah Diltemiz - Genç MİAD Yürütme Kur. Başk. Vek.

3.       Ali Yıldırım - Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi

4.       İrfan Aslan - Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi

5.       Hakan Odabaşı - MİAD Genel Sekreter Yardımcısı

6.       Yılmaz Demirhan - Genç MİAD Kurul Sekreteri

 

Diğer Haberler