Genç MİAD & TEB Aile Anayasası Semineri

Genç MİAD & TEB İşbirliğiyle “Aile Şirketleri için Kurumsal Yönetim Önerileri ve Hukuki Araçlar” Semineri Gerçekleştirildi

Genç MİAD Eğitim Seminerleri çerçevesinde 12 Mayıs Salı Günü “Aile Anayasası” semineri MİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

Seminerin konuşmacı misafirleri olan Dr. Burak Koçer ve Avukat Burçak Ünsal, aile şirketlerinin karlı bir şekilde, doğru yönetim anlayışıyla, sürekliliğini gelecek kuşaklara büyüyerek intikalini sağlamak için atılması gereken adımları ve bunun uygulamaya hukuken geçmesini sağlayacak araçları paylaştılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı, derneğin faaliyetleri ve planlanan çalışmalar hakkında misafirleri bilgilendirdi. Konuşmacı misafirler kısa özgeçmişleri okunduktan sonra sunumlarını yapmak üzere masaya davet edildiler.

Seminerin birinci bölümünde, Dr. Burak Koçer aile şirketlerinde yönetimsel araçları içeren bir sunum gerçekleştirdi. Koçer bu sunumda; kurumsal yönetimin amaçları, aile servetinin maddi ve manevi unsurları, servet devrini etkileyen faktörler, aile ile şirketin bir arada faydalı yürütülmesi ve sorumlulukların sınırlarını içeren bilgileri katılımcılar ile paylaştı.

Seminerin ikinci bölümünde, Avukat Burçak Ünsal aile şirketlerinin geleceği için hukuksal araçları içeren bir sunum paylaştı. Aile şirketi olmanın avantajları, riskleri, aile şirketi yaklaşımları ve hukuksal enstrümanları içeren bunu sunumun ardından soru cevap bölümüne geçildi. Toplantıya katılan misafirler merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldular.

Soru-Cevap bölümünün ardından, Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş teşekkür konuşması yaptı.

Gerçekleştirilen sunumların ardından, MASTÖB Gençlik Kolları başkanı ve Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi Bilal Elmas tarafından Dr. Burak Koçer’e, Genç MİAD Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Simay Dinç tarafından Avukat Burçak Ünsal’a teşekkür plaketi takdim edildi. Günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından Genç MİAD & TEB “Aile Anayasası” semineri sona erdi.

 

Diğer Haberler