Genç MİAD Socar A.Ş. Kurumsal Ziyareti

Genç MİAD Yürütme Kurulu 12 Aralık 2011 Pazartesi Günü Socar A.Ş. Ceo’su Kenan Yavuz’u Ziyaret Etti

Genç MİAD Yürütme Kurulu, Kurumsal Ziyaretlerine yeni döneminde devam ediyor. Yeni dönemin ilk ziyareti 12 Aralık Pazartesi günü Socar Enerji A.Ş. Ceo’su Kenan Yavuz ile gerçekleştirildi.
 
Ziyaretin başlangıcında Kenan Yavuz’a MİAD yayınları takdim edildi. Genç MİAD Yürütme Kurulu üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra, MİAD Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Odabaşı MİAD faaliyetleri ve Sevgi Evleri, Konukevi ve Malatya Eğitim Bursu Projeleri hakkında bilgiler verdi.
 
MİAD’ın faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yavuz, Sivil Toplum Kuruluşları ve İşadamlarının bu şekilde koordineli çalışmaya devam etmeleri gerektiğini vurguladı. Kenan Yavuz, bu çalışmaların devlet tarafından desteklenerek sürdürülebilir hale getirilebileceğini söyledi.
 
Günümüz dünyasında hiçbir bilginin gizli olmadığını dile getiren Yavuz, Türkiye’de bu bilgiyi işleyebilme ve iş yapabilme iradesinin eksikliğinden yakındı. Tecrübeli Ceo sözlerine şu şekilde devam etti; ”Paylaşımı en iyi olan ülkenin Türkiye olduğunu söyleyebilirim. Hatta öğrencilerimizin ve girişimcilerimizin yabancılardan daha başarılı olduğu konusunda da şüphem yok. Fakat bu potansiyellerin Türkiye ekonomisine yeteri derecede yansımadığı da bir gerçektir. Türkiye iyi bir durumda olmasına rağmen bunu daha da öteye taşımak istiyorsak birçok parametreyi geliştirmemiz lazım. Bu parametrelere kurumsal hafıza, üretimdeki kararlılık, sosyolojik pozisyon alma gibi başlıkları koyabiliriz. Türkiye ithalata bağımlı olmaktan ziyade üreten ülke haline gelebilecek çapta bir ülkedir”.
 
MİAD faaliyetlerine her zaman memnuniyetle katılacağını ifade eden Kenan Yavuz, Genç MİAD Yürütme Kuruluna başarılar diledi. Ziyaretin sonunda Yavuz’a dünyaca ünlü Malatya kayısısı ikram edildi.
 
Ziyarete Katılanlar
  • Ali YILDIRIM (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi)
  • Burak ÜNALDI (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi)
  • İrfan ASLAN (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi)
  • Metin KİLİK (Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi)
  • Hakan ODABAŞI (MİAD Genel Sekreter Yardımcısı)
  • Yılmaz DEMİRHAN (Genç MİAD Kurul Sekreteri)
 

Diğer Haberler