Genç MİAD İftarı

Genç MİAD geleneksel iftar yemeği 06 Eylül pazartesi akşamı Holiday Inn Bağcılar Airport otelde gerçekleştirildi.

M.Onur KARADAĞ; “Bilgi çağında her şey elimizin altında, ancak tecrübe zor kazanılıyor. Büyüklerimizin tecrübelerinden yararlanmalıyız.”

İftar yemeği sonrası açılış konuşmasını yapan Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı M. Onur KARADAĞ, diğer faaliyetlerde olduğu gibi iftar yemeğinde de katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeni dönem faaliyetleri hakkında misafirleri bilgilendiren KARADAĞ, üzerinde ciddi çalışmalar yapılan “Koçluk Projesi” hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Bu projeye üye işadamlarının katılmalarını beklediklerini vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından söz alan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ,  yeni kuşak İşadamlarımızın bu toplantıları kaçırmamaları ve bu birlikteliği muhafaza etmeleri gerektiğini belirtti. Bu sayede genç müteşebbislerin iş dünyasında zaman zaman yaşadıkları özgüven eksikliklerini de gidereceklerine inanan AKDAŞ “Bu potansiyelin genç işadamlarımızda olduğundan şüphem yok. Yeni dönemde gençlerimiz devam etmekte oldukları faaliyetlerin dışında yeni stratejiler belirlemeli ve bunları uygulama noktasında kararlı olmalılar” diyerek sözlerini tamamladı.

“Randevu aldığımıza sevindiğimiz firmaların 2.5 katı olduk”

Genç MİAD’ın kurucularından, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet YILMAZ’ın yaptığı konuşmada, Gençlerin iş hayatında yaşadıkları özgüven eksikliklerinin aslında doğal bir geçiş  sürecinden ibaret olduğunu dile getirdi. Bu eksikliğin örnek alınan dev firmaların gençlerimiz tarafından ulaşılamaz olarak algılanmalarından kaynaklandığının altını çizdi. Kendisinden örnek veren YILMAZ “Sizin yaşlarınızda randevu aldığımızda sevindiğimiz firmalar vardı. O zaman bizler için bu firmalar ulaşılamazdı. Ama bugün o firmalardan 2,5 kat iş gücüne sahibiz. Özgüven bende de son yıllarda oturmaya başladı diyebilirim” diye ekledi.  Mehmet YILMAZ konuşmasının sonunda genç işadamlarına ihracata yönelmelerini ve çeşitli sektörlerde var olan fırsatları değerlendirmelerini istedi.

Genç MİAD’ın kuruluş aşamasında görev alan bir diğer MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin TÜRKAN gençleri gıptayla seyrettiğini ve yapmış oldukları faaliyetleri kaçırmamaya özen gösterdiğini söyledi. Her katıldığı faaliyette ise gençlerin MİAD’ın geleceği olacağını konusunda fikirlerinin daha da sağlamlaştığını vurgulayan Hüseyin TÜRKAN, Genç MİAD Yürütme Kuruluna ve katılımcılara teşekkür etti.

Hüseyin TÜRKAN’ın ardından söz alan MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan KOÇER;  MİAD’ın Türkiye’de son derece saygı duyulan ve etkisini kabul ettirmiş bir dernek olmasının yanı sıra, gençleri tecrübeyle tanıştıran bir yapı olduğuna dikkat çekti. Hayatta birbirimize bir şeyler öğreterek ve birbirimizden öğrenerek ilerleyebileceğimizi belirten KOÇER, “ MİAD çatısı altında da hem öğrenerek hem de öğreterek ilerliyoruz. Sadece toplantılarda değil, güzel arkadaşlıkların ve kaynaşmalara vesile olan gezilere de mümkün olduğunca katılabilmenizi tavsiye ederim. Bazen birkaç toplantıda yakalanamayan etki bir gezi organizasyonunda yakalanabiliyor. Genç MİAD’ın birlikteliğinin uzun soluklu olmasını şiddetle tavsiye ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Bilgi çağında birçok şeyin elimizin altında olduğu, fakat tecrübenin zor kazanıldığına dikkat çeken M. Onur KARADAĞ, tecrübelerini kendilerinden esirgemeyen MİAD Yönetim Kurulu üyelerine, ardından katılım gösteren Genç MİAD üye ve davetlilerine teşekkür etti

Diğer Haberler