Genç MİAD Grup Toplantısı Gerçekleştirildi

“Genç MİAD Grup Toplantısı” 11 Ocak Cumartesi günü Holiday INN Otel’de gerçekleştirildi.

Malatyalı İşadamları Derneği Genlik Kolları üyelerini buluşturan “Genç MİAD Grup Toplantısı” 11 Ocak Cumartesi günü Holiday INN Otel’de gerçekleştirildi. MİAD’ın Genç Neslini bir araya getiren “Genç MİAD Grup Toplantısı” yaklaşık elli üyenin katılımıyla kahvaltılı olarak organize edildi. Toplantıya MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat GÖNÜLTAŞ, katılımlarından dolayı üyelere teşekkür etti. Yeni dönemde Genç MİAD Üyelerinin artmasını gerektiğini belirten Gönültaş, bu konuda yoğun çalışacaklarının altını çizdi. Gönültaş tüm üyelerimizin çalışmalarımıza katılımını istediklerini belirterek: “Katılımcı bir yönetim anlayışına tüm üyelerimizin gerek komitelerimize gerekse komisyon çalışmalarımıza destek olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Murat Gönültaş’ın ardından sözü alan Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi Nalan Fırat, Genç MİAD’ın geçmiş dönem faaliyetleri ve yeni dönem komisyonlarının yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen sunumun ardından sözü MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş aldı. Toplantıya gösterilen katılımın kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Akdaş, bu tabloyu daha sık görmeyi arzu ettiğini dile getirdi. MİAD Yönetim Kurulu Başkanı sözlerine şöyle devam etti;

“Zaman Planlaması Yapın!”

“Hayat uzun değil. Bu nedenle üzerinde en çok durmanız ve uymanız gereken konu ise zaman planlamasıdır. Zaman planlamanızı düzgün yapın ve işlerinizi kesinlikle ertelemeyin. Ülkemizin iş gücü yönünden güçlü, fakat kalite yönünden geri olduğu bir gerçektir. Siz Malatyalı gençler bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. Çünkü elinizin altında güçlü bir STK olan MİAD var. Ben bunu sizin adınıza bir zenginlik olarak görüyorum. Sivil Toplum Kuruluşları bilginin çatıştığı değil yarıştığı bir yerdir. Sizler de bilgilerinizi kullanarak, MİAD çatısı altında güç birliği yapabilirsiniz.”

Yunus Akdaş’ın ardından sözü Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş aldı. Genç MİAD Komisyonları hakkında detaylı bilgiler veren Gönültaş, üyelerarası ilişkilerin geliştirilmesi için toplantılar düzenleneceğini, seminerlerle üyelere faydalı konuları ele almak istediklerini ve mümkünse üyelerin birbiri ile iş ilişkisi geliştirmesini istediklerini vurguladı.

Toplantının son bölümünde soru-cevap bölümüne geçildi. Genç MİAD Üyeleri merak ettikleri soruları, ya da temennilerini ilettiler. Soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

Diğer Haberler