Genç MİAD - Genç MÜSİAD Buluşması

Genç MİAD Yürütme Kurulu 16 Mart 2010 Salı günü Genç MÜSİAD Yönetim Kurulunu ziyaret etti. Her iki kurumun yönetimi hem projelerinden bahsetme hem de sohbet etme fırsatı buldular.

Genç MÜSİAD’ın sıcak karşılamasından sonra söz alan Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Onur Karadağ, çalışmalarından kısaca bahsetti. Yeni dönemde Fikir Platformu Toplantıları, eğitim faaliyetleri, yurtiçi gezilerinden bahseden Karadağ, “İş adamlarımız üniversite öğrencilerinin iş hayatına adapte olabilmesi için Koç’luk projesi oluşturduk ve alt yapı çalışmalarımız sürüyor. Bu proje sayesinde hem üniversite öğrencileri iş hayatında kendilerine yer bulabilecekler, hem de işadamlarımız kalifiye eleman konusunda sıkıntı çekmeyecekler” dedi.

"Staj yapmak Fotokopi çekmek değildir"

Özellikle Genç MİAD’ın Koçluk projesini ilgiyle dinleyen MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Fatih Uysan “Üniversite öğrencilerini teşvik etmeliyiz ve gerekirse sırtlarını da sıvazlamamız gerekmektedir. Çünkü kendi potansiyellerini farkına varmalarında ve fayda üretmelerinde yardımcı olmamız önlerini açacaktır. Staj yapmak Fotokopi çekmek değildir. Bu nedenle onları istihdam ettiğimiz şirketlerde görevler vermeliyiz. Bu sadece işveren ve öğrenci arasında olan bir mesele değildir. Eğer sanayi ile üniversiteleri bir araya getirebilirsek istihdam konusunda sıkıntıları aşar, geleceğin işadamlarına sağlam bir zemin hazırlarız” diyerek eğitimin önemini ve bu konuda yaptıkları çalışmaları sıraladı. Çalışmalarının ulusal çapta ilerlediğini belirten UYSAN,  daha çok yere ve daha çok gence ulaşmaları gerektiğinin altını çizdi.

Bir sonraki buluşma için Genç MÜSİAD’ı MİAD Dernek Merkezinde ağırlamak istediklerini belirten M.Onur Karadağ, Malatya’nın meşhur kayısısından hediye ettikten sonra buluşma sonra erdi.

Toplantıya Katılanlar:

M.Onur Karadağ - Genç MİAD Yürütme Kur. Başk.

Fatih Uysan - MÜSİAD Gençlik Kur. Başk.

Abdullah Diltemiz - Genç MİAD Yürütme Kur. Başk. Vek.

Faruk Akbal - MÜSİAD Gençlik Kur. Başk. Yard.

Ali Yıldırım - Genç MİAD Dış İlişk. Komisyonu Üyesi

Gökhan Güven - Genç MÜSİAD Eğitim Birimi Üyesi

Hakan Odabaşı - MİAD Genel Sekreter Yard.

Hakan Demir - Genç MÜSİAD Genel Koord.

Halil Zahit Bingöl - Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi

İsa Avcı - Genç MÜSİAD Teşk. Birimi Üyesi

Ömer Yavuz - Genç MÜSİAD Teşkilatlanma Birimi Başk.

Selçuk Parlak - Genç MÜSİAD İletişim Birimi Başk.

Özgür Sırma - Genç MÜSİAD Teşk. Birimi Üyesi

Yılmaz Demirhan - Genç MİAD Kurul Sorumlusu

Diğer Haberler