Genç MİAD Dış İlişkiler Komisyonu 2. Kahvaltısı

Genç MİAD Dış İlişkiler Komisyonu Kahvaltılı Buluşması 6 Mart Cumartesi Günü Gerçekleştirildi

Genç MİAD Yürütme Kurulu Dış İlişkiler Komisyonunun organize ettiği ve geleneksel hale gelen kahvaltılı buluşmaların ikincisi, 6 Mart Cumartesi günü Genç MİAD Yürütme Başkanı M. Onur KARADAĞ’ın ev sahipliğinde kahvaltılı olarak tertip edildi.

Kahvaltının ardından Genç MİAD Grubu hakkında kısaca bilgiler veren M. Onur KARADAĞ, Genç MİAD’ın yeni dönemde yapmış olduğu ve planladığı faaliyetleri anlattı. KARADAĞ’dan sonra söz alan  MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ’da yeni dönem projelerinden bahsetti.

MİAD’ın hem üyelerine katkı sağlayacak çalışmalar yürüttüğünü hem de sosyal sorumluluk misyonunu her zaman olduğu gibi yeni dönemde de üstlendiğini belirten AKDAŞ; “Üstlendiğimiz misyonları hoşgörü çerçevesinde ve hiçbir kurumun arka bahçesi olmadan yürütüyoruz” diyerek MİAD’ın başarısının temellerine de vurgu yaptı. Ayrıca MİAD’ın bir okul niteliğinde olduğunu ve bu okulda kişilerin değil fikirlerin ön plana çıktığını ifade etti.

"Gençlerin Amacı Bizleri Yakalamak Değil Bizleri Geçmek Olmalı"

Yunus AKDAŞ, Genç İş Adamlarının sıkı çalışması gerektiğini ve geleceğin küresel oyuncuları olabilmeleri için, amaçlarının büyüklerini yakalamak değil onları geçmek olması gerektiğini savundu.

Toplantının devamında söz alan Yeditepe Grup İcra Kurulu Başkanı Naşit YAMANYAR Türkiye’de sigorta eksperliğini kurumsal hale getiren ilk firma olduklarını belirterek bunun altında yatan nedenin hem işini en iyi yapma gayreti hem de Malatyalılığın getirdiği liderlik özelliği olduğunu söyledi.

Söz alan konuklardan MİAD Başkanlık Koordinasyon Kurulu AB, Yerel Yönetimler Koordinatörü Yüksel DEMİRKAYA, Derneğin içerisine girmeden önce önyargılar taşıdığını, fakat tanıdıktan sonra MİAD’ın içerisindeki gönül birliği, ortak akıl ve kurumsallık anlayışının önyargılarını kırdığının altını çizdi. MİAD’ın hep zor işlerin altına girerek başarı sağladığına değinen DEMİRKAYA “İnsanları bir araya getirmek zordur ve MİAD insanları bir araya getirerek güzel projelere imza atıyor, atmaya devam edecektir” diyerek konuşmasını noktaladı.

Söz alan katılımcılardan MİAD Başkanlık Koordinasyon Organizasyon ve Etkinlikler Koordinatörü Timur TİMURKAAN Başkanlık Koordinasyon Kurulunun çalışmalarına değinirken, MİAD’ın yerellikten ulusallığa, ulusallıktan küresel oyunculuğa geçme çalışmalarının yapıldığını ve bu süreçlerin 3-5 yıl içerisinde iyice belirginleşeceğinin altını önemle vurguladı.

Toplantıya katılan misafirlere MİAD hakkında kısa bilgiler sunan Genç MİAD ve Başkanlık Koordinasyon Kurulunun ardından kapanış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ daha sonraki buluşmalarda bir arada olmak üzere katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Toplantıya Katılanlar:

1.       Yunus AKDAŞ - MİAD Yönetim Kurulu Başkanı

2.       M. Onur KARADAĞ - Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı

3.       Abdullah DİLTEMİZ - Genç MİAD Yürütme Kur. Başk. Vek.

4.       Enes PERÇİN - Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkan Yard.

5.       Ömer Faruk KARABULUT - Genç MİAD Dış İlişk. Kom.Başk.

6.       Ali Yıldırım - Genç MİAD  Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi

7.       Ramazan BAYRAM - MİAD Başk. Koord. Kur. Üyesi

8.       Timur TİMURKAAN - MİAD Başk. Koord. Kurulu Üyesi

9.       Yüksel DEMİRKAYA - MİAD Başkanlık Koordinasyon Üyesi

10.   Naşit YAMANYAR - Yeditepe Group İcra Kurulu Başkanı

11.   Osman BAYRAKTAR - Turkuvaz (Sabah ATV) Yön. Dan.

12.   Saim DEMİRCİ - Kâğıthane Belediyesi Fen İşleri Müdürü

13.   Burhan DÜZ - Gelirler Başkontrolörü

14.   Hakan KOCA - Yeminli Mali Müşavir

15.   Tahsin KAPLAN - Merkez Yayın Holding A.Ş. Genel Müd.

16.   Nureddin GÖKHAN - Garipoğlu Şirk. Grubu Satın Alma Grup Müd.

17.   Mehmet YILDIRIM - Garipoğlu Şirk. Grubu Koordinatörü

18.   Mehmet ÖZCAN - 3EM Asansör Sahibi

19.   Hakan ODABAŞI - MİAD Genel Sekreter Yrd.

20.   Yılmaz DEMİRHAN - Genç MİAD Kurul Sorumlusu

Diğer Haberler