Genç MİAD Ahmet Çalık’ı Ziyaret etti

Genç MİAD Yürütme Kurulu 15 Aralık 2012 Cumartesi Günü Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık’ı Ziyaret Etti.

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık; “Vizyonunuz Yoksa Okyanusta Tekne İle İlerlemeye Çalışırsınız“

Genç MİAD Kurumsal Ziyaretleri çerçevesinde Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık’ı ziyaret etti. 15 Aralık 2012 Cumartesi günü gerçekleşen ziyaret yaklaşık iki saat sürdü.

Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra, Yürütme Kurulu Başkanı M.Onur Karadağ Genç MİAD faaliyetleri hakkında Ahmet Çalık’a bilgiler verdi.
Genç MİAD Yürütme Kurulunun kendisini ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade eden Ahmet Çalık, kendi iş hayatından kesitleri Kurul üyeleri ile paylaştı. Genç İşadamlarının girecekleri sektörün kendi karakterlerine uygun olması gerektiğinin altını çizen Çalık, kişinin önce kendi farkına varıp daha sonra uygun hamleleri yapması gerektiğini söyledi. Bu konuda Genç MİAD olarak “mentorlük” projesini başlattıklarını söyleyen M. Onur Karadağ, Üniversite öğrencilerinin iş hayatına sağlam bir şekilde adım atabilmeleri için kendilerine programlı bir şekilde yol gösterdiklerini sözlerine ekledi.

İş Hayatında İlerlerken Temel Değerlerinizi Her Zaman Muhafaza Edin

Ahmet Çalık; “Başarılı olmak istiyorsanız öncelikle size uygun sektöre girmeniz gerekir. Mesleğin kötüsü yoktur. Yeter ki gerekli özen ve disiplini gösterin. Siz gerekli özeni gösterirseniz olumlu yönde dönüşünü alacağınıza eminim. Ama profesyonel hayatta başarılı olabilmeniz için temel değerlerinizi muhafaza ederek ilerlemeniz lazım. Bu temel değerler ise evdeki huzurun istikrarlı bir şekilde sürdürülmesinden geçer. Dolayısı ile evde görmüş olduğunuz saygı ile bunun iş hayatına yansıması doğru orantılıdır. Siz gençler olarak enerjiniz ile birçok sektörde faaliyet göstermek isteyebilirsiniz. Fakat size tavsiyem sektörleri çeşitlendirmek yerine, daha az sektörde daha çok enerji harcayarak ilerlemenizdir.

Odaklanın!

Ahmet Çalık; “Genç yaşta iş hayatına atıldığınız için sizlere önerebileceğim en önemli hususlardan diğeri ise işinize odaklanmanızdır. Yaptığınız iş konusunda dünya da bu işi en iyi yapanları takip edin ve geçmek için yenilikler üretin. Eğer yenilikler üretmezseniz, takip ettiğiniz firmaların arkasında sadece vagon görevi görürsünüz.
Başarılı iş yaşamının dışında memleketi Malatya’ya yaptığı yatırımlardan da adından söz ettiren Ahmet Çalık, genç işadamlarının memleketleri olan Malatya’ya yatırım yapmalarının faydalı olacağını belirtti. Malatya’nın bir huzur şehri olduğunu ifade eden başarılı işadamı, şehirde ötekileştirme ya da bir ayrı gayrı olmamasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek sözlerini tamamladı.
Genç MİAD Kurumsal Ziyareti, günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Diğer Haberler