Genç MİAD 16. Fikir Platformu

Genç MİAD 16. Fikir Platformu Toplantısı 08 Kasım 2012 Perşembe Akşamı Gerçekleştirildi

Genç MİAD 16. Fikir Platformu Toplantısı, Vaizoğulları Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Şahin’in katılımı ile 08 Kasım 2012 Perşembe akşamı MİAD dernek merkezinde gerçekleştirildi.

“İş yaşamında Başarı Hikâyeleri” konulu 16. Fikir Platformu toplantısının açılış konuşmasını Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ yaptı. Genç MİAD Kurul faaliyetlerinden kısaca bahseden Karadağ, katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür ederek sözü MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer’e bıraktı.
Toplantının moderatörlüğünü yapan Ahmet Turan Koçer, konuşmasına Muammer Şahin’in özgeçmişini okuyarak başladı. Bu esnada Muammer Şahin’in hayatından kesitlerin yer aldığı fotoğraf albümü barkovizyon gösterisi halinde sunuldu. Koçer, okuduğu özgeçmişin ardından konuşmasını yapmak üzere sözü Muammer Şahine bıraktı.
MİAD’ın toplantısında konuşması misafir olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Muammer Şahin, misafirler karşısında bir öğrenci gibi heyecan duyduğunu vurguladı.

Babam Benim İlk Öğretmenimdi

Malatya’nın Doğanşehir İlçesinin Polat kasabasında dünyaya gelen Muammer Şahin, babasının, bulunduğu köyün adeta bir ekonomik lokomotifi olduğunun altını çizdi. Bulundukları bölgenin kalkınması adına birçok işi babasının üstlendiğini belirten Şahin, disipliniyle de babasının kendisine öğretmen olduğunun altını çizdi.
Babasına duyduğu sevgi ve saygıdan dolayı “Babam” isimli bir hatıra kitabı çıkaran Muammer Şahin; ailesinden iş yaşamına, arkadaşlıklarından tecrübelerine kadar birçok konu ve resmi bu kitapta toplamıştır.

İş hayatında babasından almış olduğu müteşebbislik yeteneği ile İstanbul’da hızla yükselen Muammer Şahin, devam eden yıllar içerisinde kazandığı ödüllerden ve almış olduğu “Bakliyatçılar Kralı” ünvanından da bahsetti. İş dünyasından siyasi figürlere kadar geniş bir kesimle iyi ilişkiler içinde bulunan Şahin, rahmetli İsmet İnönü, 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli Vehbi Koç ve rahmetli Sakıp Sabancı gibi birçok ünlü isimle olan anılarından söz etti.

Başarılı bir işadamı kimliğinin yanında eğitime vermiş olduğu desteklerle de bilinen Muammer Şahin, bugüne kadar eğitime vermiş olduğu desteklerden ve Malatya’da yaptırmış olduğu okullardan da kısaca bahsetti.

Malatya için bir çok anlam ifade eden “Bakliyatçılar Kralı” Muammer Şahin’in, şeceresi, babası Vaiz Şahin, ailesi, hatıraları ve iş dünyasındaki başarı hikayeleri hakkında daha geniş bilgilere ulaşabilmek için: www.muammersahin.com adresinden tarihi belge ve fotoğraflar ile zenginleştirilmiş “Babam” isimli kitabı indirebilirsiniz.

 

Diğer Haberler