Genç MİAD 13.Fikir Platformu

Genç MİAD 13. Fikir Platformu Toplantısı 26 Ocak Perşembe Akşamı MİAD Dernek Merkezinde Yapıldı

Genç MİAD Yürütme Kurulu’nun organize ettiği 13. Fikir Platformu toplantısının konukları Emekli Ticaret Mahkemesi Başkanı Metin Marmara ve Mali Müşavir Mustafa Kınacı, yeni Türk Ticaret Kanununun getirdiği yenilikler hakkında seminer verdiler.
 
MİAD Dernek Merkezinde 26 Ocak Perşembe akşamı gerçekleştirilen Seminerin açılış konuşmasını yapan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ, MİAD’ın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Derneğin yeni döneminde tüm kurulları ile daha tempolu çalıştığını ifade eden Akdaş, Fikir Platformu toplantısına iştirak eden misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
                 
Yıllarca yurdun çeşitli yerlerinde hâkimlik yapan ve 10 yıl boyunca da Ticaret Mahkemesi Başkanlığı yapmış olan Metin Marmara, Yeni Türk Ticaret Kanununun yeniliklerini sunum eşliğinde anlattı. Değişen maddeleri yaşadığı tecrübelerle de destekleyerek anlatan Marmara kanunu hukuksal yönden değerlendirdi. Mali getirileri ve yenilikleri açısından değerlendirmeyi ise diğer konuşmacı misafir Mustafa Kınacı yaptı. Kınacı, Yeni Türk Ticaret Kanununun mali yöndeki değişikliklerini anlattı.
                   
Konuşmacı misafirlerin sunumlarının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Toplantıya katılan misafirler merak ettikleri tüm soruları aktardılar. Soru cevap bölümünün ardından katkılarından dolayı Metin Marmara’ya MİAD yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım tarafından ve Mustafa Kınacı’ya MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan Koçer tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

Diğer Haberler

Markalarımız