Yönetim Kurulu Küçükçekmece Belediye Ziyareti

MİAD Yönetim Kurulu 16 Nisan 2009 Perşembe Günü Küçükçekmece Belediyesini Ziyaret Etti

Malatyalı İşadamları Derneği Yönetim Kurulu; yerel seçimler sonrası yeniden Küçükçekmece Belediye Başkanlığına seçilen Aziz YENİAY’ı ve yeni dönemde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev alan MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan KOÇER’i ziyaret etti. 16 Nisan 2009 Perşembe günü yapılan ziyaret Küçükçekmece Belediye Binasında gerçekleşti. Yeni görevi nedeniyle Ahmet Turan KOÇER’i makamında ziyaret eden ve kendisini tebrik eden MİAD heyeti daha sonra birlikte Aziz YENİAY’ ile görüşmeye geçti.

Küçükçekmece Belediyesinde yaptığı hizmetlerle taraflı tarafsız birçok kesimden takdir toplayan Başkan Aziz YENİAY’ı her zaman desteklediklerini ifade eden MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ Malatyalı bir hemşehrimizin kaliteli hizmetler sunarak Küçükçekmece gibi büyük bir belediyede tekrar başkan seçilmesinden dolayı gurur duyduklarını belirtti. Aynı zamanda MİAD Genel Sekreteri olan Ahmet Turan KOÇER’i de yeni görevi vesilesi ile tebrik eden AKDAŞ, seçimin bittiğini sonuçların iyi değerlendirilerek hizmet yapma zamanının geldiğini belirterek Başkana ve ekibine her zaman destek oldukları bundan sonrada yanlarında olacaklarını ifade etti. 

MİAD’ın desteğinin kendileri için önemli olduğunu ifade eden Aziz YENİAY ziyaretleri dolayısı ile MİAD heyetine teşekkürlerini sundu. Seçim sonuçlarını değerlendiren YENİAY “Bir kişi bile çalışmadınız demedi. Tüm seçim kampanyamız boyunca ilgi ile karşılandık. Oy sayımızı artırdık. Ama daha fazla oy oranı bekliyorduk. Başbakanla yaptığımız değerlendirme de ifade ettim. Biz kardan zarar ettik. Şimdi hizmet zamanı en büyük sorunumuz aş ve iş bulma. Bununla ilgili projelerimiz var. Belediye olarak yoksullarımıza yemek dağıtımımız başlıyor. İş konusunda yerel çözümler üreterek gelecek dönemde toplam 80 bin kişiye istihdam sağlayacak projelerimiz var. Makro çözümlerin yanında bunlara uygun yerel çözümler üreterek işsizliğin azalması yönünde katkı sağlayacağız. Planlı bir kent ve kentli profili üretmek bizim görevimiz. Bu nedenle imar çalışmalarımızın yanında kentli kültürü oluşturmak için kültür sanat etkinliklerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Şuan yabancı dil, halk oyunları, bale, dans, tiyatro gibi birçok konuda gençlerimize eğitimler veriyoruz. Bu sayı şuan 19 bini aşkın ve 35 bine çıkaracağız. Küçükçekmece’de ayda altmış oyun oynanıyor bunun yirmisekizi yetişkinler diğerleri çocuklarımız için. Eğitim, kültür çalışmalarımız devam edecek.” dedi. 

Toplantıya Katılanlar:

MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet DEMEZOĞLU, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin TÜRKAN, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi İlhan ERDOĞAN, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet YILMAZ,  MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hanefi YILMAZ, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin YAŞAR, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Nurkan NALBANT, MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Saddettin ÇEKMEGİL, MİAD Üyesi Hasan KOÇ, MİAD Genel Sekreter Yrd. Hakan ODABAŞI

Diğer Haberler