GENÇ MİAD YÜRÜTME KURULU İNGİLTERE TİCARET ODASI BAŞKANI CHRIS GAUNT’U ZİYARET ETTİ

Genç MİAD Kurumsal Ziyaretler kapsamında; İngiltere Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt'u ziyaret etti.

Görüşme başlangıcında; Chris Gaunt, 1887’de kurulan İngiltere Ticaret Odası hakkında genel bilgileri paylaştı. İngiltere ile Türkiye arasındaki ticari işbirliğinin eskiye dayandığını ifade eden Gaunt, bu konuda Fransa’da sonra en eski ticaret yaptıkları ülkenin Türkiye olduğunu sözlerine ekledi.

Gaunt’un ardından söz alan Genç MİAD Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Simay Dinç; İngiltere Ticaret Odası binasında, İngiltere’de yatırım fırsatları konulu bir toplantıyı birlikte gerçekleştirebileceklerini belirtti. Bu sayede Malatyalı İşadamlarına en doğru bilginin aktarılabileceğini ifade eden Dinç, bu konuda ortak bir gün belirlenebileceğini söyledi.

Genç MİAD Kurumsal ziyaretine iştirak eden MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı ve  EMR Fermuar Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Özpehlivan ise; “İngiltere’de çalışmalarımız oluyor fakat bazı konularda ön açıcı fikirlere ve yönlendirmelere ihtiyacımız oluyor. Bu aşamada sizlerle irtibatta olabilmek iki ülkenin ticareti açısından önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ziyarete katılan Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra, firmaları hakkında bilgiler vererek ticari anlamda beklentilerini Chris Gaunt’a ilettiler.

 

Ziyarete Katılanlar

  • Ömer Özpehlivan - MİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
  • Simay Dinç – Genç MİAD Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı
  • Arda Ardoğan – Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi
  • Bilal Elmas – Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi
  • Murat Özpehlivan -  Genç MİAD Üyesi
  • Ferhat Tomo – MİAD Yatırım ve Ticari İşler Sorumlusu
  • Yılmaz Demirhan – İletişim ve Gençlik Kolları Sorumlusu

Diğer Haberler