Genç MİAD İHKİB Kurumsal Ziyareti

Genç MİAD Yürütme Kurulu İhkib Başkanı Hikmet Tanrıverdi'yi 01 Nisan 2009 Çarşamba Günü Makamında Ziyaret Etti

İHKİB Başkanı Hikmet TANRIVERDİ: “Finansman Problemi Olmayan Firmalar İş Yapabiliyor”

Malatyalı İşadamları Derneği’nin aktif genç işadamlarını bir araya getirdiği Genç MİAD Grubu kurumsal ziyaretlerine devam ediyor. İHKİB Başkanı Hikmet TANRIVERDİ’yi makamında ziyaret eden Genç MİAD Grubu tekstil sektörü ve ihracat hakkında bilgi aldılar.

İhracat rakamlarının 0 oranında düşüş gösterdiğini söyleyen Hikmet TANRIVERDİ finansman problemi olmayan firmaların iş yapabildiğini belirtti TANRIVERDİ “Avrupa’ya iş yapan ve finansman problemi olmayan, üretim yapabilen firmalar iş yapabiliyor. Hatta uzun süredir kazanamadıkları kadar iyi para kazanıyorlar. Rusya’ya bağlı piyasalarda, merter piyasasında problemler var. Özellikle Ukrayna ve Polonya’da ciddi sıkıntılar var. Buralarla iş yapan firmalarımız zorluk yaşıyor. Bir iki ay içinde toparlama olacaktır. İhracatta destekler çok önemli geçtiğimiz dönem 300 trilyon civarındaydı. Biz toplam ihracatın yüzde biri olmasını yani 2 katrilyon olmasını istedik. Bunun için çok çalışmamıza rağmen ancak 500 trilyon oldu döviz kurlarındaki artış ve genel seviyedeki yükseliş nedeniyle bu artış hiç hissedilmedi. Markalaşma ve yerinde bulunabilme konularında gelişmemiz gerekiyor bunun için teşviklerin artırılması ve işletmecililer tarafından maksimum kullanılması gerekiyor. İnternet sitemizde ihracatçı firmalarımız için Matris Veri Dağıtım programı var. Ücretsiz erişim sağlıyoruz. Firmalarımızın bu tarz hizmetlerden daha çok yararlanmasını bekliyoruz.” Dedi. Göreve geldiği günden bugüne geçen dokuz aylık süreçte yaptıklarından da kısaca bahseden Hikmet TANRIVERDİ Genç MİAD Grubunun ziyaretinden memnun olduğunu birlikte yapabilecek şeyler hakkında ayrı bir geniş toplantı yapılmasının faydalı olacağını ifade etti.

Toplantı sonunda Genç MİAD Yürütme Kurulu adına Onur KARADAĞ gösterdiği nezaketten ötürü İHKİB Başkanı Hikmet TANRIVERDİ’ye teşekkürlerini sundu.

Toplantıya Katılanlar:

M. Onur KARADAĞ, Abdullah DİLTEMİZ, Hakan ODABAŞI, İbrahim SIRMA, İrfan ASLAN, Mehmet SARIOĞLU, Ramazan ATAY, Serkan ILICAK,

Diğer Haberler