MİAD Kadın Kolları Semineri

MİAD Kadın Kolları Seminerinin ilki İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türkan Dağoğlu’nun katılımı ile 14 Aralık 2010 Salı günü Polat Renaissance Otel’de gerçekleşti.

MİAD Kadın kolları yürütme kurulunun düzenlediği kahvaltılı seminerde MİAD üyesi bayanlar, MİAD üye eşleri ve davetliler; hem kahvaltı eşliğinde sohbet etme imkanı buldular, hem de anne-çocuk sağlığı konusu ile ilgili yeni bilgiler edindiler.

MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Kadriye Yüksel, yaptığı açılış konuşmasında misafirlere hoş geldiniz diyerek, toplantıya katılımlarından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Ardından sözlerine; “her toplantıda biraz daha büyüyor, biraz daha kaynaşıyoruz. Umarım bu sayede pek çok kişiye ulaşma imkanı bulur, pek çok hayırlı iş yaparız” şeklinde devam etti. MİAD’ınöncülüğünde başlatılan Malatya Eğitim Bursu projesine değinen Yüksel; “bizler de bu büyük projeye destek vermeliyiz. Bu yılki hedefimiz 10 öğrenciye burs vermek, sizlerin de desteği ile inşallah bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Hazırlanan kermeste alacağınız her ürün öğrencilerimizin okuması için havuza eklenecektir” şeklinde sözlerine devam etti. Kadriye Yüksel MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu üyelerini kürsüye davet ederek katılımcılara takdim etti. MİAD Yürütme Kurulu Üyeleri: Büşra Yıldırım, Gülçin Yıldırım, Hülya Akdaş, Kadriye Gül Akıncı, Zerrin Yıldırım, Meral Nalbant katılımcıları selamdı. MİAD Kadın Kolları üyesi Durcan Altan’ın mazereti nedeniyle seminere katılamadığı bildirildi.

“Anne-Çocuk Sağlığı” konulu semineri vermek üzere kürsüye gelen Prof. Dr. Türkan Dağoğlu; anne ve çocuk ile ilgili yaptığı kısa açılış konuşmasından sonra, çocuk gelişimi hakkında bilgiler verdi. Çocukların gelişimi sürecinde yapılmaması gereken davranışlar ve özellikle televizyon konusunda uyarılarda bulundu. Sonrasında çocuk sağlığı üzerine değinerek, mevsim hastalığı olan gripten çocukları korumanın yollarını misafirlere anlattı.

Seminerin tamamlanmasının ardından MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Kadriye Yüksel, Dağoğlu’na katılımından dolayı teşekkür etti. Ayrıca; MİAD Kadın Kolları adına MİAD Yürütme Kurulu üyesi Hülya Akdaş plaket, MİAD Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Kadriye Gül Akıncı’da Malatya ürünlerini takdim etti.

Kahvaltılarını tamamlayan katılımcılar, MİAD Kadın Kolları’nın hazırladığı kermesten, çeşitli ürünler alarak eğitime katkıda bulunmanın mutluluğu ile toplantıyı sonlandırdılar.

Diğer Haberler