MALATYA EĞİTİM BURSU ÖĞRENCİ SEMİNERLERİ BAŞLADI

Burak Ünaldı: Neden Hepimiz Blokflüt Çaldık?

2016-2017 Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Genç MİAD Yürütme Kurulu organizasyonuyla gerçekleşecek öğrenci seminerleri dizisi start verdi.

Malatyalı Üniversite öğrencilerinin kariyer planlaması, okul ve sosyal hayatında perspektif geliştirme, yaşayabilecekleri açmazlar ya da önemli karar eşiklerinde rehberlik edebilme adına organize edilecek seminerler, alanında uzman kişilerin sunumlarıyla gerçekleştirilecektir. Bu vesile ile 28 Eylül Çarşamba günü MİAD Dernek Merkezinde düzenlenen seminerin konuşmacı misafiri TAMPF (Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu) Genel Sekreteri ve aynı zamanda TEDx konuşmacılarından olan Burak Ünaldı oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı, katılım gösteren öğrencilere derneğin faaliyetleri hakkında kısa bilgilendirmeler yaptı. Öğrencilerin tek odak noktasının burs olmaması gerektiğini belirten Odabaşı, MİAD ile iletişimde kalmaları halinde daha uzun soluklu faydalar görebileceklerinin altını çizdi. Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş ise, seminerlerin yıl boyunca devam edeceğini belirtip, öğrencilere ellerinden gelen imkanları sunmaktan geri kalmayacaklarını ifade etti. Öğrenciler kendilerini tanıttıktan sonra sunumunu yapmak üzere Burak Ünaldı kürsüye davet edildi.

Burak Ünaldı’nın etkileşimli sunumu katılımcılara motice eden bir ortam sağladı. Ünaldı, farklı bakış açılarının getirdiği kazanımları, hayal gücünün pratikte sağladığı faydaları ve başarısızlık karşısında gösterilmesi gereken reaksiyonları somut örnekler ve hikâyelerle paylaşarak sunumunu tamamladı.

Yaklaşık iki saat süren seminerin ardından, günün anısına, Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş ve MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı tarafından Burak Ünaldı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. Günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile Malatya Eğitim Bursu Öğrenci seminerlerinin ilki tamamlanmış oldu.

 

Diğer Haberler